SariyerSES.com

2019 FAALİYET RAPORU MECLİSTEN GEÇTİ

2019 FAALİYET RAPORU MECLİSTEN GEÇTİ
27 Temmuz 2020 - 10:57

SARIYER AİLESİNİ ÇOK SEVİYORUZ

Sarıyer Belediyesi 2019 yılı Faaliyet Raporu meclise sunuldu. Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Yaptığımız bütün işlerimizi aşkla, gönülden yapıyoruz. Sarıyer’i sevgi büyüten kocaman bir aile olarak görüyor, her yıl üzerine daha fazla mutluluk koymak için şahsım ve arkadaşlarım en iyisini yapmak için gece – gündüz çalışıyoruz” dedi. Faaliyet raporu oy çokluğuyla meclisten geçti.

Yaşamı ve insanı odağa alan bir yerel yönetim anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Sarıyer Belediyesi 2019 yılı Faaliyet Raporu meclise sunuldu. İlçeye değer katan projeleri ve sosyal belediyecilik anlayışının temelini oluşturan hizmetlerin anlatıldığı rapor oy çokluğuyla meclisten geçti. Meclisin yapıldığı salonda koronavirüs önlemleri gereği yeni bir oturma düzeni oluşturularak girişte katılımcılara dezenfektan ve kolonya tutuldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yüzüncü yılında faaliyet raporunu sunuyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını ifade eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Egemenliğin kayıtsız şartsız halkın olduğu anlayış doğrultusunda, demokrasiyi yaşamın her bir alanında geliştirmek zorundayız. Yerel yönetimler bu gelişmenin sürekli sağlanması için çok önemli rol oynamaktadırlar. Sarıyer’e kazandırdığımız her projenin, gerçekleştirdiğimiz her faaliyetin, ilçe tarihinde görülmemiş hizmet rakamlarının altında kurduğumuz iş birliklerinin, ortak aklın imzası bulunmaktadır. Ulusal egemenliğin 100. yılında bu anlayışımıza destek veren, katılan herkese teşekkür ederim” dedi.  

HERKESE EŞİT YAKLAŞIM, EN YAŞANABİLİR İLÇE

Herkese eşit, ötekileştirmeyen, birlik ve beraberliği koruyacak bir hizmet yaklaşımı sunmanın hiçbir zaman göz ardı edilmediğini söyleyen Başkan Genç, konuşmasına şu şekilde devam etti; “İlk günden bugüne, vatandaşlarımızın kime oy verdiğine, nereli olduğuna, hangi dili konuştuğuna ya da inancının ne olduğuna bakmadan hizmet götürdük. Sarıyer’in birbirinden farklı kültürlerin buluşma noktası, bir arada huzurla yaşadığı özel bir ilçe olduğu gerçeğini bütün proje ve çalışmamızın önüne koyduk. En büyük projeniz nedir diye ne zaman sorulsa: “Toplumun birlik – beraberlik, dayanışma, hoşgörü, barış ve huzur içinde yaşamasıdır.” dedik. Bundan daha güzel ve daha büyük proje olamaz. Eğer bu duyguları sağlayamazsanız, toplumsal hoşgörüyü inşa edemez ya da sürdüremezseniz, geriye kalan hangi projeyi gerçekleştirirseniz gerçekleştirin anlamı olamaz. Sarıyer hepimizin bir arada yaşama alanı. Adaleti sağlamayı, paylaşmayı, sevinci artırmayı, acıyı azaltmayı, yara sarmayı, geleceği inşa etmeyi, umutlar beslemeyi birlikte yapmak zorundayız. Sevgi büyüten kocaman bir aile olmanın gereği budur.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.