SariyerSES.com

BAŞKAN AYDINER DİN GÖREVLİLERİNİ AĞIRLADI

BAŞKAN AYDINER DİN GÖREVLİLERİNİ AĞIRLADI
08 Ekim 2021 - 13:50

Bayrampaşa Belediyesi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla ilçedeki din görevlilerinin onuruna yemekli program düzenledi. Başkan Atila Aydıner’in ev sahipliği yaptığı programa İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük’ün yanı sıra din görevlileri ve aileleri katıldı. Başkan Aydıner, “Mümin gönülleri birleştiren camilerimizde görev yapan din görevlilerimize bu mukaddes görevlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle ilçede görev yapan din görevlilerinin onuruna Hasbahçe Davet Evi’nde yemekli program düzenledi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, dualar ve protokol konuşmaları ile devam etti. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliği yaptığı programa Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Balekoğlu, Bayrampaşa eski müftüsü İzzet Şener, ilçede görev yapan din görevlileri ile eşleri katıldı. Ev sahibi Başkan Aydıner, program boyunca masaları tek tek dolaşarak din görevlileri ile yakından ilgilendi.

“DİN GÖREVLİLERİMİZ MUKADDES BİR GÖREV YAPIYOR”

Programda konuşan Başkan Aydıner, din görevlileri ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Din görevlilerinin toplumda sevgiyi, dostluğu ve kardeşliği yaygınlaştırmak için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Aydıner, “Bizleri dini konularda aydınlatmak için özveriyle çalışan ve bu bağlamda bizlere rehberlik eden din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı canı gönülden kutluyorum” dedi.

Camilerin önemine de değinen Aydıner, “Allah’ın evi olan camiler, Rabbimizin adını andığımız, kulluğumuzu hatırlayıp dualarımızı O’na arz ettiğimiz mukaddes yerlerdir. Hedef projelerimiz arasında ilçemize 4 tane daha camii yapmak var. Dil, ırk, renk, makam, mevki farkı gözetmeden mümin gönülleri birleştiren camilerimizde görev yapan din görevlilerimize bu mukaddes görevlerinde kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

Bayrampaşa İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük ise Necip Fazıl Kısakürek’in “Zindandan Mehmet’e Mektup” şiirini okudu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.