SariyerSES.com

GELECEK PARTİSİ SARIYER ERHAN VERGİLİ YE EMANET

GELECEK PARTİSİ SARIYER ERHAN VERGİLİ YE EMANET
14 Kasım 2020 - 8:48

Genel Başkanlığını Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı Gelecek Partisi’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı’na, daha önce AKP Sarıyer’in kurucuları arasında yer alan Erhan Vergili atandı.

AKP Sarıyer’in kurucularından Erhan Vergili, AKP’den ayrılarak Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’ne geçmişti.

Gelecek Partisi’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı’na Sarıyer siyasetinin önemli isimlerinden Erhan Vergili’nin atandığını Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin sosyal medya hesabından “Sarıyer İlçe Başkanımız olarak Erhan Vergili atanmıştır. Hayırlı olsun Sarıyer.” İfadesiyle duyurdu.

“SARIYER’DE UMUTLU BİR GELECEĞE MERHABA DEDİK”

Sarıyer İlçe Yönetimini oluşturmak için çalışmalarını tamamladığını ifade eden Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sarıyer’de de umutlu bir geleceğe merhaba dedik. Geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz. Demokrasi için, insan hakları için, güzel bir gelecek isteyip de başka partilerde düşüncelerini özgürce ifade edemeyen herkesi Gelecek Partisi’nin çatısı altında toplanmaya davet ediyorum.” dedi.

‘EL ELE, KOL KOLA, GÖNÜL GÖNÜLE’

Ülkemizde huzurun, adaletin ve refahın hoyratça ve hunharca yok edildiğini ve Gelecek Partisi olarak seyirci kalamayacaklarını kaydeden Erhan Vergili, “Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde, tüm halkımıza hizmet etmek için kutsal bir yola çıktık. Gelecek Partisi’nin ilkeleri doğrultusunda hiç kimseyi ötekileştirmeden, Sarıyer’deki dört yüz bin vatandaşımızı da eşit görecek şekilde hareket edeceğiz. Türkiye’nin, İstanbul’un ve Boğaz’ın incisi Sarıyer’in yarınlarını, geleceğini düşünen herkesi bizimle birlikte hareket etmeye ve destek olmaya davet ediyorum. Bize güvenerek bu görevi veren Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Selim Temurci’ye ve İl Başkanımız Sayın İsa Mesih Şahin’e de çok teşekkür ediyorum.  Ayrıca bugüne kadar tüm mücadelemde bana en büyük gücü veren eşim Selma ve sevgili kızlarım Defne Nazende ve İrem Asya’ya teşekkür ediyorum.  El ele, kol kola, gönül gönüle yürüyeceğimiz çok uzun bir yolumuz var. Sarıyer’imize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

ERHAN VERGİLİ KİMDİR?

Aslen Sivas Suşehri’li olan Erhan Vergili 1977 yılında Almanya’da doğdu.

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Vergili bu alanda tanınan ve başarılı bir işadamıdır.

Sarıyer siyasetinin de bilinen isimlerinden olan Vergili Ak Parti Rumelihisarı Kurucu Mahalle Başkanlığı görevini yaptı. 2011 genel seçimlerinde İstanbul 2. Bölgede Milletvekili Aday Adayı oldu. 

Birçok sivil toplum kuruluşunda da görev alan Vergili, Akil Gençlik Platformu İstanbul İl Başkanlığı yaptı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.