SariyerSES.com

SARIYER BELEDİYESİ BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ TEN MUHTEŞEM BİR HİZMET DAHA….

SARIYER BELEDİYESİ BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ TEN MUHTEŞEM BİR HİZMET DAHA….
12 Ocak 2021 - 10:51

Sarıyer Belediyesi tarafından 2011 yılında temeli atılan ve 2017 yılında tamamlanan Bream Sertifikalı Yeşil ana hizmet binası ve 2015 yılında Çamlıtepe mahallesinde açılışı yapılan Yaşar Kemal Kültür Merkezi (YKKM) den sonra, Maden mahallesinde genç yaşta yitirdiğimiz basketbolcu Cevahir Sönmez in adı verilen spor kompleksine, inşaatı devam eden tesise ek olarak koronavirüse karşı geliştirilen aşıyı bulan Özlem Türeci ve Uğur Şahin adına haftanın beş günü danışmanlık hizmet verecek bir psikoloji, fizyoterapi ve fizik tedavi ünitesi, diyabeti önleme merkezi, bir eğitim salonu ve kan tahlili, şeker, kolesterol gibi değerlerin ölçülebildiği basit hizmetlerin verileceği bir laboratuvar ile spor salonunun yer alacağı, ayrıca ağaçlıklı yeşil alana İ.Ü. Orman Fak. Öğrt. Üyesi Prof. Dr. Uçkun Geray ın da adının verileceği bir yer daha hizmete sokulacak.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç in talimatı ile başlatılan proje tüm Sarıyerlilere hitap edecek. Projeyi, baştan sona takip ve organize eden Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Coşkun yürütüyor. Sn. Coşkun un verdiği bilgilere göre, ilerleyen süreçte zamanla aile psikoloğu sistemine geçileceği, yani her ailenin bir psikoloğu olacağı, mevsimsel sporların yapılabileceği (Pilates, Yoga, Jimnastik, Zumba, Nefes Terapisi vb.) bir sosyal yaşam merkezi devreye girecek.

Bu Sosyal Yaşam Merkezleri, zamanla çeşitli mahallelere yayılarak tüm Sarıyer i kapsayacak. Bu merkezler sayesinde Sarıyerliler yürüme mesafesinde ücretsiz tahlillerini yapabilecekleri, psikolog hizmeti alabilecekleri, sporlarını yapabilecekleri, hayvan yürüyüş yollarından yararlanacak ve çocukların hoşça vakit geçirebileceği doğal malzemelerden oluşturulan oyun alanları olacak.

Yakın zaman da açılışı yapılacak olan Sosyal Yaşam Merkeziyle Sarıyer Belediyesi ilçeye bir eser daha kazandırmış olacak. Sarıyerlilerin gönlünde taht kuran Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibi halkın yararına olacak daha nice projelere imza atacaklarının teminatını verdiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.