SariyerSES.com

SARIYER BELEDİYESİN DEN BASIN AÇIKLAMASI,

SARIYER BELEDİYESİN DEN BASIN AÇIKLAMASI,
21 Ekim 2020 - 19:17

Kamuoyuna yansıyan ve Sarıyer Belediyesi tarafından İstinye Mahallesi 1565 Ada 1 Parselin tescil harici park alanında bulunan 580 m²lik kısmının içindeki bina ile İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne karakol yapılması amacıyla tahsis edilmesi konusunda aşağıda yer alan açıklamayı bilgilerinize sunarız:

Söz konusu alanda bulunan mevcut bina Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) olarak hizmet vermiş,  EÇADEM’in Yeniköy’de tahsis ettiğimiz yeni kampüsüne taşınması ile kapanmıştır.

İstanbul Valiliği İl Emniyet Müdürlüğünün 07.01.2020 tarihli ihtiyaç talep yazısı sonrası Sarıyer Belediye Meclisinin görüşüne sunulmuştur. Yapılan değerlendirmede söz konusu alan içerisinde yer alan sağlık ocağı, çocuk park alanı ve basket sahası giriş çıkışları ayrılarak tek tek belirlenmesi, yan sokak veya üst caddeye bağlantısının ayrı ayrı sağlanarak tahsis edilmesi kabul edilmiştir.

Park alanı içinde daha önce EÇADEM olarak kullanılan ve bir süredir de boş durumda olan bina İstanbul Valiliği İl Emniyet Müdürlüğünün kullanımına tahsis edilmiştir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.