SariyerSES.com

SARIYER ‘İN SEVİLEN YÜZÜ HÜRRİYET UZUNDAN MECLİS ÜYELİĞİ BAŞVURUSU

SARIYER ‘İN SEVİLEN YÜZÜ HÜRRİYET UZUNDAN MECLİS ÜYELİĞİ BAŞVURUSU
05 Aralık 2023 - 22:18

CHP Sarıyer’de yerel seçimler öncesinde adaylık başvurularında yaşanan artış dikkat çekti. Önceki dönem ilçe başkan yardımcısı olan, Sarıyer’in sevilen yüzü ve tanınan simalarından Hürriyet Uzun da, “Kadına seçme ve seçilme hakkının verilişinin” yıldönümü olan 5 Aralık’ta meclis üyeliği aday adaylığı için başvuruda bulundu.

CHP’de yerel seçimler için aday adaylık başvuruları bugün (5 Aralık 2023 Salı) saat 17:00’de sona erdi. CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda ise hareketli saatler yaşandı. Birçok partili adaylık başvurusu için ilçe başkanlığına müracaat etti. Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 5 Aralık 1934’te kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınmasını sağladığı tarihin yıldönümü olması dolayısı ile kadın kolları, Sunay Sevinç başkanlığında basın açıklaması düzenlerken, önceki dönem ilçe başkan yardımcısı olan, geçmiş dönemde mahalle temsilciliği görevlerinde de bulunan ilçe kongre delegesi, Sarıyer’in tanınan simalarından Hürriyet Uzun da, çevresinden gelen talepler doğrultusunda bu anlamlı günde meclis üyeliği aday adaylığı için başvuruda bulundu.

“HEYECANIM YÜKSEK”

Adaylık başvurusu sonrasında gazetemize konuşan Uzun, “Adaylık başvurum için özellikle 5 Aralık gibi bu anlamlı günü seçtim. Ülkemizin kurucusuna, bizlere böyle güzel bir Cumhuriyeti armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz kadınlara tam 89 yıl önce seçme ve seçilme hakkını tanıdı. Bizler de, onun açtığı yolda büyük bir inançla yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.