SariyerSES.com

Sarıyer’in birincisi Doğa Deniz Sarıboğa

Sarıyer’in birincisi Doğa Deniz Sarıboğa
09 Aralık 2020 - 21:54

“Sağlık Çalışanlarına Vefa” resim yarışmasında Doğa Deniz Sarıboğa’nın “Sonsuz Minnettarız” resmi Sarıyer birincisi seçildi. İstanbul genelindeki değerlendirme için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirmesi Genel Müdürlüğü işbirliğinde “Sağlık Çalışanlarına Vefa” konulu “Mektup, Resim ve Kısa Film Yarışmaları” düzenlendi.

Ortaokul öğrencileri arasında gerçekleştirilen resim yarışmasının Sarıyer İlçe bazındaki değerlendirmesi sonuçlandı. Sarıyer’deki ortaokul öğrencilerinin resimlerini değerlendiren İlçe Milli Müdürlüğü seçici kurulu, Sarıyer Kazım Karabekir Ortaokulu 8/A öğrencisi Doğa Deniz Sarıboğa’nın “Sonsuz Minnettarız” isimli resmini BİRİNCİ olarak seçti. “Sonsuz Minnettarız” isimli resim, Sarıyer ilçesini temsilen İstanbul Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderildi.

İstanbul’un 39 ilçesinden birinciliğe layık görülen resim çalışmaları 11 Aralık’a kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilecek. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki seçici kurul tarafından 11 Aralık’ta yapılacak değerlendirmede birinci seçilecek resim çalışması, Türkiye genelindeki resim yarışmasında, İstanbul’u temsil etmesi için Ankara’ya Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilecek. Resim yarışması 25 Aralık’ta sonuçlanacak.

Doğa Deniz Sarıboğa, geçen yıl da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen “İstanbul ve Maraton” konulu İstanbul Maratonu Resim Yarışması’nda, 7. Sınıflar kategorisinde 2.’liğe layık görülmüştü.

“Sağlık Çalışanlarına Vefa” resmi yarışmasının ilçe bazındaki değerlendirmesinde, Sarıyer Mehmet İpgin Ortaokulu öğrencisi Nehir Yüce’nin resim çalışması ikinci, 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı Nilüfer Gökay Ortakoğlu öğrencisi Ezgi Yılmaz’ın resmi çalışması ise üçüncülüğe layık görüldü.

BİLİM KURULU ÜYELERİ SEÇECEK

Resim Yarışması Seçici Kurulunda, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yetkililerle birlikte Bilim Kurulu Üyelerinin de yer aldığı ve Covid-19 ile mücadele döneminde özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının gösterdiği üstün performansın vurgulandığı yarışmada, “birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olan öğrencilere fotoğraf makinesi, üçüncü olan öğrencilere de bisiklet, seçici kurul özel ödülü olarak ise akıllı saat” verilecek.

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ:

-Prof Dr Kemal ATAMAN (Bilim Kurulu Üyesi)

-Prof Dr Veysel BOZKURT (Bilim Kurulu Üyesi)

-Prof Dr Erol GÖKA (Bilim Kurulu Üyesi)

-Prof Dr Mustafa Necmi İLHAN ( Bilim Kurulu Üyesi)

MİLİLİ EĞETİM BAKANLIĞI YETKİLELERİ:

-Muammer AKSOY (MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü)

-Habibe YILMAZ (MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü)

-Ahmet Yaman DURMUŞOĞLU (MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü)

-Cebrail SEVİNDİR (MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü)

-Mehmet VELİPAŞOĞLU (Görsel Sanatlar Öğretmeni)

kaspersky lisans

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.