SariyerSES.com

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI SÖZLÜ SINAVI 24 ARALIK’TA

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI SÖZLÜ SINAVI 24 ARALIK’TA
22 Aralık 2020 - 14:53

İBB’nin 25 sözleşmeli personel alımıyla ilgili başvuru işlemleri tamamlandı. Mezuniyet notu ile bölüm notunun eşit şekilde etkilediği “başarı puanına göre sıralanan adaylardan 77’si, 24 Aralık 2020 Perşembe günü yapılacak sözlü sınava girmeye hak kazandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49 uncu maddesine tabi olarak istihdam edilmek üzere 25 sözleşmeli personel alımında sözlü sınav aşamasına geçildi. Boş pozisyonlar için 14/12/2020 – 18/12/2020 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda ön başvuru alındı.

Personel alımı için internet ortamından 8 bin 239 kişi başvuru yaptı. 2 bin 595 aday ön başvurusunu tamamladı. Bu adaylardan aranan şartları taşıyan bin 594’ünün başvurusu değerlendirmeye alındı.

Sözleşmeli personel alım ilanı gereğince değerlendirmeye alınan başvurular için başarı puanına göre puan sıralaması (ilan edilen pozisyonun 3 katı) esas alınmak suretiyle sıralama yapıldı. 77 kişi sözlü sınava girmeye hak kazandı.

Mezuniyet notu dörtlük sistem üzerinden belirlenen adaylar için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın belirlediği “4’lük Sistemin 100’lük Sistemde Eşdeğerliliği” esaslarına göre çevrilerek işlem gerçekleştirildi.

Sözlü sınava davet edilecek aday listesi (Sınava Girmeye Hak Kazanan Aday Listesi) için tıklayınız.

Sınava Girmeye Hak Kazanan Adayların Dikkat Edeceği Hususlar

  • Adaylar, yapılacak sözlü sınav için ilanı dikkatle inceleyeceklerdir. İlana ulaşabilmek için tıklayınız.
  • Adayların, sınava girebilmek için nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunu da yanlarında bulundurmaları zorunludur.
  • Sınava girerken, üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı Nüfus Cüzdanınızı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartınızı veya geçerlilik süresi devam eden pasaportunuzu veya KKTC Kimlik Kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf (Sınav günü sınav görevlilerinin sizi fotoğrafınızdan tanımakta güçlük çektiği takdirde sizi sınava almayabileceğini göz önünde bulundurunuz.) ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi sınav günü itibarıyla geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga veya adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (T.C. kimlik numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaportlar kabul edilmeyecektir. Nüfus cüzdanında fotoğrafın olması zorunludur. Nüfus cüzdanında fotoğrafı olmayan adaylar, sınava alınmayacaklardır. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır. T.C. Kimlik Kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen ve yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı, imzalı-mühürlü / barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi ”nin aslı geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir. Bunların dışında; sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.
  • Sınava gireceğiniz binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınav gününden en az bir gün önce mutlaka gidip görünüz. Sınav merkezinin konumunu görmek için tıklayınız.
  • Kimlik kontrolleri, üst arama ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden 30 dakika önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulununuz.
  • Adayların, Sınav Merkezine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmaları yasaktır.
  • Sınav binasına giriş ve çıkışlarda sosyal mesafe kurallarına dikkat ediniz. Adaylar sınava kendi maskeleriyle de gelebileceklerdir.
  • Personel alım işleminin diğer aşamaları yapılacak sınava ve sonuçlarına bağlı olduğundan sınava katılmamaya yönelik olarak hiçbir mazeret kabul edilmeyecek. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.