SariyerSES.com

70 ÜLKEDEN 4400 KADIN BU BÜYÜK ORGANİZASYONDA BULUŞTU

70 ÜLKEDEN 4400 KADIN BU BÜYÜK ORGANİZASYONDA BULUŞTU
23 Nisan 2021 - 15:11

Dünyanın en büyük kadın gönüllü hizmet kuruluşlarından biri olan Inner Wheel, Uluslararası Inner Wheel 18. Konvansiyonu, 17 – 18 Nisan 2021 tarihlerinde ilk defa çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Hindistan’ın Jaipur şehrinde yapılması planlanan Konvansiyon, Pandemi sebebi ile ilk kez çevrimiçi olarak Hindistan’ın ev sahipliği ve Dünya Başkanı Bina Vyas’ın önderliğinde gerçekleşti. Her üç yılda bir yapılan ve bu yıl da Hindistan’ın Jaipur şehrinden çevrimiçi olarak yapılan 18. Uluslararası Inner Wheel Konvansiyonu’na, 70 Ülkeden 4400 üye katıldı.

UIW 242. Bölge Federasyonu Başkanı Berrin Baldöktü, “bu büyük organizasyona, Türk Inner Wheel üyeleri olarak, güçlü katılımımızla ülkemizi temsil ettik. Ayrıca Konvansiyonda, Türkiye’yi Uluslararası platformda temsil eden, Türkiye Uluslararası Direktörümüz Nur Üstaş ve Türkiye Ulusal Temsilcisimiz İclal Kardıçalı, toplantıda yaptıkları konuşmalar ile Ülkemizi ve ülkemizin kadınlarını en iyi şekilde temsil ederek bizleri gururlandırdılar” ifadelerinde bulundu.

Inner Wheel’in amaçlarının ve var oluşlarının pozitif sonuçlarının altının çizen Berrin Baldöktü “amacımız, Kadınların toplum içerisindeki haklarını korumak, özellikle kız çocukları olmak üzere, çocukların eğitimlerine destek olmak, topluma başarılı bireyler kazandırmak, yaşlılarımıza sahip çıkmak, sağlık sektöründe gerekli olan eksikleri tamamlamak ve ihtiyaç sahiplerine yardımlarımızı ulaştırarak az da olsa hayatlarına dokunabilmek, Gerçek Dostluğu ve Kişisel Hizmet İdeallerini Teşvik Etmek ve Topluma faydalı olmak, Uluslararası Anlayışı Güçlendirmektir.

Dünyanın her yerinden kadınların Inner Wheel’in bir parçası olmayı seçmelerinin pek çok nedeni var, bu büyük Organizasyona katılmakla, üyelerin, liderlik, takım çalışması ve iletişim becerilerini geliştirmeleri, ayrıca, arkadaşlık, dostluk ve sevgiye dayalı bir topluluğun parçası olmaları, topluma hizmet etmeleri, gibi nedenleri de sıralayabiliriz” dedi.

2012 yılında yapılan 15. Uluslararası Inner Wheel Konvansiyonu’na ise Türkiye ev sahipliği yaptı. İstanbul’da düzenlenen Konvansiyonda, Türk Kadınları olarak ülkemiz en iyi şekilde temsil edilmiş ve uluslararası platformda da büyük övgüler almıştır. Inner Wheel, Dünya’da 104 Ülkede, 3979 Kulüp ve yaklaşık 108.614 üye sayısıyla, büyük bir Sivil Toplum Kuruluşu olmayı başarmıştır.

Inner Wheel, ilk olarak 1924 yılında İngiltere’nin Manchester Şehrinde Rotaryen eşleri tarafından kurulmuş ve 100. Yılını kutlamaya hazırlanan Dünyanın en büyük Kadın Hizmet Organizasyonu olan bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Ülkemiz, 6 Haziran 1996’da Bölge kurma hakkını elde etmiş ve Uluslararası Inner Wheel’de Bölgesi olan ülkeler arasına girmiştir. Öncelikle İstanbul ve yakınlarını kapsayan 242.Bölge olarak yerini almış ve ardından 2009 yılında ise 2.Bölge olan izmir ve yakınlarını kapsayan 244. Bölge kurulmuştur. Uluslararası platformda, Türkiye olarak 242. ve 244. Bölge Federasyonu olmak üzere 2 bölge ve toplam 16 kulüp ile faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.  Türkiye Inner Wheel aynı zamanda, federasyon olmayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki 5 kulüp ve 200’den fazla üyesiyle de ortak projeler gerçekleştiriyor.

Inner Wheel hakkında daha fazla bilgi için https://www.innerwheelturkiye.com adresinden resmi sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.