SariyerSES.com

ADJUST, YENİ ÜRÜNÜ DATASCAPE’İ DUYURDU.

ADJUST, YENİ ÜRÜNÜ DATASCAPE’İ DUYURDU.
06 Nisan 2022 - 17:35

Adjust Datascape, tüm veri kaynaklarını tek bir ekranda toplayarak raporlama, görselleştirme ve analiz araçlarıyla uygulama pazarlamacılarına zaman kazandırıyor

 

İSTANBUL, 6 nisan, 2022 — Mobil pazarlama analitik platformu Adjust bugün, Mobil Pazarlama profesyonelleri için, KPI ve performans ölçümlerine daha hızlı ve daha kolay ulaşabilecekleri, daha etkin kararlar alabilecekleri, yeni gelişmiş analitik çözümü olan Adjust Datascape‘i duyurdu. Pazarlamacılar, tüm verilerin bir araya getirilmesi ile anlamlı içgörüleri gerçek zamanlı olarak elde edebilecek ve stratejik pazarlama kararlarını daha akılcı bir şekilde alabilecekler.

 

Uygulama pazarlamacılarının giderek artan sayıda kaynaktan gelen kampanya verilerini analiz etmeleri ve bu verilerin ışığında hemen harekete geçmeleri gerektiğinden, çevik bir yaklaşım çok önemli. Datascape ile pazarlamacılar ağ API’larından, attribution’dan, kullanıcı onaylı AppTrackingTransparency (ATT) kurulumlarından ve SKAdNetwork (SKAN) kampanyalarından elde ettikleri tüm verilere tek bir yerden erişim sağlayarak bu zorluğun üstesinden gelebiliyorlar.

 

Pazarlamacılar hangi kampanyaların başarılı olduğunu kolayca görebiliyor.

 

Adjust CEO’su Simon “Bobby” Dussart, “Bir mobil uygulamanın başarısının arkasında, oldukça dinamik bir şekilde ilerleyen bu sektörde akılcı ve hızlı kararlar alabilme yeteneği vardır” diyor. “Kurumsal ihtiyaçlara yönelik bir çözüm olan Datascape, pazarlamacıların farklı kampanyalarda hangi yaklaşımların başarılı olup olmadığını kolayca görme ve analiz etme ihtiyaçlarına cevap veriyor. İş performansına dair bu genel bakışa ve bu düzeydeki içgörülere tek bir yerde erişebilmek, pazarlamacıların stratejilerini optimize etmelerine ve büyümeye odaklanmalarına olanak tanıyor.”

 

Datascape ile pazarlamacılar cohort’larını görselleştirme, kapsamlı veri setlerini özetleme ve SKAN verilerini analiz etme gibi özelliklerin yanı sıra şunları elde edecekler:

  • Performans metriklerini tek bir bakışta görmek ve gerektiğinde daha ayrıntılı verileri görünür kılmak
  • iOS veya Android işletim sistemlerinden bağımsız olarak tüm uygulamalardaki sonuçları görüntülemek için filtreler ile bunları karşılaştırmak
  • Apple’ın SKAN çerçevesi ile kazandıkları kullanıcıları hedefleyen hangi kampanyaların en fazla kurulum getirdiğini öğrenmek için SKAdNetwork dashboard’unu kullanmak
  • Ağ, attribution, SKAdNetwork ve ATT verilerini farklı kombinasyonlarda tek bir görünümde yan yana karşılaştırmak.
  • Çok sayıda iş ortağı entegrasyonu ve veri kaynağı aracılığıyla kâr ve gelir ölçümlerinin tam görünür olduğu para kazanma panosu.

 

Datascape’in geliştirilmiş görselleri test edildi ve Adjust müşterileri için mutluluk verici sonuçlar elde edildi.

 

Duolingo Performans Pazarlama Başkanı Arthur Jun, “Datascape, maksimum verimlilik için kampanyalarımızı hızla gözden geçirme ve optimize etme yeteneğimizi büyük ölçüde artırdı,” dedi. “Ayrıca her geçen gün büyüyen ekibimiz, gelecekteki karar alma süreçleri için özelleştirilmiş görselleştirmeleri kaydedebilir ve bize ihtiyacımız olan çevikliği sağlayabilir.”

 

Voodoo Büyümeden Sorumlu Başkanı David Ribeiro ise, “Datascape, ekibimizin pazarlama sonuçlarını analiz etmek için tüm kampanyalarımız ve uygulamalarımız üzerinde eksiksiz, merkezi bir görünürlüğe sahip olmasını sağlıyor” dedi. “Bu şekilde ekibimiz, trendleri belirleyebiliyor, performansı önceki dönemlerle kolayca karşılaştırabiliyor ve stratejimizde değişiklikleri uygulamak için hızlı ve verimli bir şekilde hareket edebiliyor.”

 

Datascape hakkında daha fazla bilgiyi bu adreste bulabilirsiniz: https://www.adjust.com/tr/product/datascape.

 

###

Adjust Hakkında

Adjust, dünyanın dört bir yanındaki büyüme odaklı pazarlamacılara kullanıcı verilerini koruma, kampanya optimizasyonu ve ölçümlemesi çözümleri sunan bir mobil pazarlama analitik platformudur. Binlerce uygulama Adjust’ın iş zekası ve otomasyon çözümlerini kullanırken, küresel müşteri desteğinden yararlanıyor.

 

Adjust, 2021’de geliştiricilere mobil uygulamalarını büyütmek için güçlü ve entegre çözümler sunan, alanında öncü pazarlama platformu AppLovin’in (Nasdaq: APP) bünyesine katıldı. Adjust hakkında daha fazla bilgi için www.adjust.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.