SariyerSES.com

BALIKÇILIKTA İŞ GÜVENLİĞİ ve SİGORTA KONULU TOPLANTI SARIYER’DE YAPILDI.

BALIKÇILIKTA İŞ GÜVENLİĞİ ve SİGORTA KONULU TOPLANTI SARIYER’DE YAPILDI.
16 Ağustos 2020 - 13:33

Türkiye’nin ve İstanbul’un büyük bölümünün balık ihtiyacını karşılayan Sarıyer balıkçıları, 1 Eylül 2020 tarihinde açılacak olan Balıkçılık sezonu öncesi Sigorta ve İş güvenliği konulu toplantı yaptılar.

Sarıyer Belediyesi Rıfat Ilgaz Kültür Merkezin de Sarıyer, Rumelikavağı, Rumelifeneri, Garipçe, Anadolukavağı, Poyrazköy balıkçı reislerinin katılımı ile İlhan Bal medaratörlüğün de toplantı başladı. Konuşmacı olarak İstanbul Balık Üreticiler Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İlyas Torlak,  İş Güvenliği ve Teşvikler Uzmanı, Vergi ve Mali İşler Uzmanı olmak üzere dört konuşmacı reislere konu ile ilgili bilgiler ve uyarılar verdi.

Özellikle 8 aylık balık sezonu boyunca balıkçı motorlarında çalışacak tayfaların sigorta ve iş güvenliği durumları masaya yatırıldı. Yaklaşık her tekne de 20-25 arası tayfa çalışacak. Bu tayfaların balık avlarken olabilecek her türlü kaza, tedbirsizlik ve olumsuzluklar kanunlar önünde özellikle işveren pozisyonun daki reisleri bağlayacak. Bu nedenle reislere kanuni ve mali bilgileri vermek için bu toplantı yapıldı. Toplantıya yaklaşık 30 kadar reis katıldı.

Toplantı sonunda katılım yapan balıkçı reisleri yararlı bilgi ve uyarılar ile ayrıldılar.  

Balıkçı Reisleri

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.