SariyerSES.com

BAŞKAN ATİLA AYDINER’DEN ÇEVREYİ KORUYAN VE KAZANDIRAN PROJE: PAŞA KART

BAŞKAN ATİLA AYDINER’DEN ÇEVREYİ KORUYAN VE KAZANDIRAN PROJE: PAŞA KART
06 Ocak 2024 - 17:21

Sıfır Atık projesini başarıyla sürdüren Bayrampaşa Belediyesi, temiz bir çevre için şimdi de Belediye Başkanı Atila Aydıner’in talimatı ile Paşa Kart projesini hayata geçirdi. “Ayrıştırıyoruz, dönüştürüyoruz, kazandırıyoruz” sloganı ile hayata geçirilen Paşa Kart ile geri dönüşüme uygun atıklar toplandıkça karta para puan yükleniyor ve bu puanlar ile alışveriş yapılabiliyor.

ATIKLAR PARAYA DÖNÜŞÜYOR

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in çevreyi koruyan ve kazandıran ‘Paşa Kart’ projesi büyük ilgi görüyor… Şu ana kadar binlerce kişi Paşa Kart alarak projeye dâhil oldu. Paşa Kart uygulaması ile vatandaşlar evlerinde ve iş yerlerinde geri dönüşüme uygun atıkları biriktiriyor, belediyenin mobil atık toplama aracına teslim ederek para puan kazanıyor. Paşa Kart’a yüklenen bu puanlar ile de Bayrampaşa sınırları içindeki Metropol Kartın anlaşmalı olduğu işletmelerde alışveriş yapılabiliyor.

KART ÜCRETSİZ DAĞITILIYOR

Paşa Kart sahibi olmak isteyen vatandaşlar kartlarını Bayrampaşa Belediyesi’nin mobil atık toplama aracındaki görevli personelden veya İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yaparak ücretsiz olarak temin edebiliyor.

BAŞKAN ATİLA AYDINER: PAŞA KART ÇEVRECİ BİR HASSASİYETİN ÜRÜNÜ

Çevreci kimliği ile tanınan, Bayrampaşa’daki ağaç sayısını ve yeşil alan miktarını sürekli artıran Başkan Atila Aydıner, Paşa Kart’ın baştan sona çevreci olduğunu söyledi.

Sıfır Atık projesini itina ile uyguladıklarını ve geri dönüşüme büyük önem atfettiklerini kaydeden Başkan Aydıner, “Çevreci bir hassasiyetle Paşa Kart projemizi hayata geçirdik. Projemiz büyük ilgi gördü. Bundan da son derece memnunuz. Vatandaşlarımız geri dönüşüme uygun atıklarını bize teslim ediyor, biz bunları tartarak alıyoruz. Karşılığında da Paşa Kart’larına para puan yüklüyoruz. Onlar bu puanlar ile alışveriş yapabiliyor. Bu projede kaybeden yok. Hem halkımız kazanıyor hem çevre ve gelecek nesillerin geleceği korunuyor.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.