SariyerSES.com

BAŞKAN MAÇOĞLU, “DOĞA KENDİLİĞİNDEN KİRLENMİYOR”

BAŞKAN MAÇOĞLU, “DOĞA KENDİLİĞİNDEN KİRLENMİYOR”
16 Mart 2021 - 18:13

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Dedef’in 14 Mart Uluslararası Nehirler, Su ve Yaşam için Barajlara Karşı Eylem Günü vesilesiyle yapmış olduğu etkinliğe katıldı.

 

DEDEF (Dersim Dernekler Federasyonu) Uluslararası Nehirler, Su ve Yaşam İçin Barajlara Karşı Eylem Günü kapsamında Munzur ve Pülümür Vadisi’nde çevre duyarlılığına dikkat çekmek için skeç ardından ise çevre temizliği yaptı. Yapılan etkinliğe Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Dedef Genel Başkanı Ali Haydar Ben de katılım gösterdi.

 

Başkan Maçoğlu, “Havalar ısındıkça insanlar piknik yapmaya başladı. Pandemi sürecinden kendilerini doğaya attılar. Bu iyi durum fakat bu süreçte gezdiği toprağı, gördüğü nehri kirletmemek adına insanlarımızın biraz duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. Bugün 14 Mart Uluslararası Nehirler ve Su Günü. Su temel ihtiyaç. Hava ve oksijen kadar su da temel bir ihtiyaçtır. Sahip çıkmamız gerekiyor. Doğa kendiliğinden kirlenen bir şey değil. Bizler çöplerimizi atmazsak doğa kirlenmiyor” ifadelerini kullandı.

 

Dedef Başkanı Ali Haydar Ben ise çevreyi korumanın önemine değinerek, “Dedef olarak ülke genelinde basın açıklamaları gerçekleştirdik. Bugün de Dersim’de doğamızın çevremizin kirletilmesinden ve ilimizin içerisinde iki nehrin geçmesinden kaynaklı bir skeçle bunu anlamlandırmak istedik. Bileşen derneğimiz olan Dersim Doğa ve Kültür Derneğimiz tiyatro düzenledi” dedi. Ben;  barajlara, madenciliğe karşı mücadele etmenin önemli olduğunu vurgulayarak herkesi bugünden çevreyi korumaya başlayarak tüm çevre sorunlarına karşı duyarlı olmaya davet etti.   

                                                     

 

maraş escort

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.