SariyerSES.com

BAYRAMPAŞA’DA 23 NİSAN COŞKUSU

BAYRAMPAŞA’DA 23 NİSAN COŞKUSU
23 Nisan 2022 - 17:47

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayrampaşa’da da coşkuyla kutlandı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Başkan Atila Aydıner, koltuğunu minik öğrencilere bıraktı. Oldukça heyecanlı olan ‘minik başkanlar’ telsizle birimleri denetleyerek görevde olan personelden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

‘MİNİK BAŞKANLAR’ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle sabah erken saatlerde öğretmen ve öğrencileri makamında kabul eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 23 Nisan’da koltuğunu minik öğrencilere bıraktık. Oldukça heyecanlı olan ‘minik başkanlar’ telsizle birimleri denetleyerek görevde olan personelden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

SEVİNÇ VE COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi, Bayrampaşa’da da büyük bir sevinç ve coşkuyla kutlandı. Bu seneki kutlamaların adresi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi oldu. Kutlama programına Başkan Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur ile okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan program öğrencilerin folklor ve çeşitli gösterileri ile devam etti. Minik öğrenciler, gösterileri ile büyük beğeni topladı.

“ÇOCUKLARIN GÜLDÜRÜLDÜĞÜ BİR DÜNYA ARZULUYORUZ”

Programda konuşan Başkan Atila Aydıner, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun. TBMM’nin kuruluşunun 102. yıl dönümünde geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın 23 Nisan heyecanına ortak olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dünyada çocuklara hediye edilen tek bayram 23 Nisan’dır. 23 Nisan’da bir yandan çocuklarımızı güldürüp eğlendirirken, diğer taraftan aziz milletimizin bağımsızlık yolunda çektiği büyük sıkıntıları ve şanlı zaferlerini evlatlarımıza anlatmak hepimizin görevi olmalıdır. Bizim geçmişimiz zaferlerle doludur. O nedenle aziz milletimizin tarih boyunca yazdığı kahramanlık destanları evlatlarımıza bir bir anlatılmalıdır. Bugün dünyada büyüklerin çıkardığı savaşların en büyük sıkıntısını maalesef masum çocuklar çekiyor. Bizler, çocukların öldürülmediği onların güldürüldüğü bir dünya arzuluyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.