SariyerSES.com

BAYRAMPAŞA’DA RUMELİ RÜZGÂRI ESTİ

BAYRAMPAŞA’DA RUMELİ RÜZGÂRI ESTİ
09 Kasım 2021 - 16:48

Bayrampaşa Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Rumeli Kültür Gecesi düzenledi. Gecede sahne alan Rumeli Beyo, Halil Eser, Rumeli Yakup ve Rumeli Ekrem sanatseverlere muhteşem bir gece yaşattı. Programda konuşan Başkan Atila Aydıner, “Bayrampaşa’mız Anadolu ve Rumeli kültürünün buluştuğu bir yer. Zengin Rumeli kültürüne has ezgiler ve halk oyunları dolu bir geceye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde Rumeli Kültür Gecesi düzenledi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı gecede folklor ekibi, Rumeli Beyo, Halil Eser, Rumeli Yakup ve Rumeli Ekrem sahne aldı.  Rumeli türküleri ve halk oyunları ile doyasıya eğlenen vatandaşlar unutulmaz bir gece yaşadı.

Eşi Melahat Aydıner ile birlikte geceye katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bayrampaşa’mız Anadolu ve Rumeli kültürünün buluştuğu bir yer. Zengin Rumeli kültürüne has ezgiler ve halk oyunları dolu bir geceye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Birbirinden değerli sanatçılarımıza ve Rumeli kültürüne gönül veren sanatseverlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.