SariyerSES.com

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ TAM KAPANMA SÜRECİNDE VATANDAŞLARA 7/24 HİZMET VERECEK!

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ TAM KAPANMA SÜRECİNDE VATANDAŞLARA 7/24 HİZMET VERECEK!
30 Nisan 2021 - 11:56

“Halkın belediyesi kapanmayacak; halkımıza 7/24 hizmet verecek…”

Türkiye uzun bir kapanma sürecine girerken belediyemiz, 7 gün 24 saat boyunca vatandaşlarımızın hizmetinde olacak bir çalışma programıyla faaliyetlerini aralıksız sürdürecek. Ekiplerimiz temel ihtiyaçlar konusunda gelen talepleri anında karşılarken tüm müdürlüklerimiz sahadaki çalışmalarına devam edecek.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da pandemi başladığı günden bugüne kadar uygulanan yeni çalışma modeli ile belediyemizin zor zamanlarda komşularımızın yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtti. Başkan Rıza Akpolat tam kapanma sürecinde gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Pandemi başladıktan sonra belediyemiz bünyesinde farklı alanlarda uzman 250 kişilik bir ekiple Saha Çözüm Hareketini başlattık. Saha Çözüm Ekipleri ile 93 bin 540 evi, 10 bin 816 iş yerini tek tek ziyaret ettik. 23 mahalle, 886 sokak ve 69 caddeyi adım adım dolaştık. Vatandaşlarımızdan 7 bin 379 talep geldi. Bu taleplerin yüzde 89’unu yani 7 bin 379 talepten 6 bin 534’ünü anında yanıtladık. Bu kapanma sürecine son derece hazırlıklı giriyoruz. Çünkü Beşiktaş’ın ihtiyaç haritasını çıkardık ve hangi yurttaşımızın neye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Kapanma kararı açıklandıktan sonra hemen harekete geçtik ve hazırlıklarımızı bitirip çalışma programımızı oluşturduk. Hijyen kitlerinden kapasitesini 5 bine çıkardığımız sıcak yemek hizmetine, psikolojik danışmanlıktan yardım kolilerine kadar bütün yaşamsal süreçlere katkı sağlayacak bir çalışmayı anında başlattık. Yükseköğrenim öğrenci yurtlarımız yine sağlık çalışanlarının emrinde olacak. Engelli vatandaşlarımızın ulaşımlarını kolaylaştırmak adına geliştirilen hizmetimiz ise aralıksız olarak devam edecek.

Ülke olarak bu zorlu süreci hep beraber dayanışma ile aşacağız. Beşiktaş Belediyesi bütün imkânları ile halkın yanında olmaya devam edecek. Dayanışmayı, yardımlaşmayı, birbirimize daha fazla destek olmayı unutmadan hep birlikte zorlukların üstesinden geleceğiz. Bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız. Dayanışma ve yardımlaşmayla sağlıklı günleri birlikte getireceğiz.’’

Can Dostlarımızı Yalnız Bırakmıyoruz
Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz can dostlarımızı yalnız bırakmayarak 7/24 hizmet verecek. Beşiktaş’ın birçok noktasına mama ve su kapları bırakarak can dostlarımızı beslemeye devam edecek olan ekiplerimiz bu süre zarfında sağlık sorunu yaşayan sokak hayvanları ile yakından ilgilenecek ve Sokak Hayvanları Ambulansı MOBİVET ile anında müdahale edecek.

Beşiktaş Sakinleri Bu Süreci Sağlıklı Bir Şekilde Geçirecek

Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz çalışmalarına devam ederek bu süreci herkesin sağlıklı bir şekilde atlatmasına yardımcı olacak. Evde Bakım Hizmeti kapsamında Aile Danışmanlığı, 7/24 Online Hekime Danışma, Hasta Nakil Ambulansı, Defin için Ölüm Belgesi Düzenleme ve Diyaliz Hastası taşıma hizmetlerimiz aksatılmadan devam edecek. Vatandaşlarımız herhangi bir olumsuz durumla karşılaştıklarında 7/24 hizmet veren 444 44 55 no.lu çözüm merkezimizi arayarak Hasta Nakil Ambulansı talebinde bulunabilecek.

Zabıta Ekiplerimizin Denetimleri Sahada Devam Edecek
Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında tam kapanma sürecinde açık olan işletmeleri 7/24 denetleyerek mevzuata uyulmasını sağlayacak.

İbadethaneler, Sokaklar ve Meydanlar Temizlenecek

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçe genelinde meydan, cadde, sokak ve durak gibi kamusal alanlarda çöp konteyner ve kabinlerin yıkama çalışmalarına ağırlık verecek. 3 vardiya şeklinde evsel, katı ve bahçe atıkları da düzenli olarak toplanacak ve süpürtme programı aralıksız uygulanmaya devam edecek. İbadethanelerde de rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra bayram öncesi avlu ve bahçelerde gerekli yıkama ve temizlik çalışmaları yapılacak.

Kadınlar Bu Süreçte Yalnız Kalmayacak

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezimiz tam kapanma sürecinde kadınlara psiko-sosyal ve hukuki destek hizmeti vermeye devam edecek.

Öğrencilerimizin Eğitimleri Devam Edecek
Lise ve Üniversite sınavlarına Beşiktaş Akademi’de hazırlanan öğrencilerin eğitimlerinde de herhangi bir aksama olmayacak. Beşiktaş Akademi bu süreçte dersleri online olarak sürdürecek.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.