SariyerSES.com

BEŞİKTAŞ SUYUNA SAHİP ÇIKIYOR!

BEŞİKTAŞ SUYUNA SAHİP ÇIKIYOR!
28 Mart 2021 - 15:23

“İklim krizi derinleşiyor, su kaynakları tükeniyor. Eğer biz dur demezsek 30 yıl sonra milyarlarca insan güvenli suya ulaşamayacak…”

Beşiktaş Belediyesi, 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen ve bu sene 28. yılı kutlanan 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında farkındalık çalışmaları gerçekleştiriyor. Tüm dünyada ve ülkemizde etkilerini gösteren küresel ısınma nedeniyle yaşanan su kıtlığına dikkat çekmek için Beşiktaş’ın önemli noktalarında bulunan billboardlara bilinçlendirici afişler asıldı. “Tasarruf Yoksa Yarın da Yok” sloganlı afişlerde yer alan QR kodu telefonlarıyla okutan vatandaşlarımız belediyemizin web sitesindeki su tasarrufu broşürlerine erişebiliyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Beşiktaş’ta yaşayan vatandaşları su tasarrufuna teşvik etmek amacıyla perlatör (tasarruflu musluk başlığı) aparatı dağıtmaya başladı. Bilgilendirici broşürler ve su tasarrufuna yönelik çalışmaların yanı sıra ilçemizdeki okullara da konuyla ilgili afişler asılarak çocukların ve gençlerin su tasarrufu konusunda bilinçlenmesi sağlandı.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Osman Asılsoy, hem su tasarrufu hem de perlatör aparatı hakkında Beşiktaşlı vatandaşları bilgilendiren bir açıklama yaptı. Asılsoy, “Bugün 22 Mart Dünya Su Günü, ben de bugün su tasarrufunu evlerimizde nasıl yapabiliriz ondan bahsetmek istiyorum. Perlatör, suyun tasarruflu kullanılması için çok önemli bir aparat aslında. Musluklarımıza çok kolay bir şekilde takılan bu aparat bize yüksek bir su tasarrufu sağlıyor. Suya aslında bir defans yaparak suyun üstündeki basıncı alıp suyla havanın karışmasını sağlayan bir mekanizma. Musluğun ucuna takıldığı zaman suyun daha tasarruflu akmasını sağlıyor. Biz de perlatör kullanımını teşvik ederek suyun daha tasarruflu kullanılmasını hedefliyoruz. Tüketim alışkanlıklarımızı bir nebze olsa da değiştirerek gelecek nesillere çok daha yaşanılabilir bir dünya bırakabiliriz. Suyu tasarruflu kullanalım. Su kaynaklarımız hızla tükenirken tasarruf hepimiz için hayati önem taşıyor. Dünya Su Günü kutlu olsun” dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla verdiği mesajda şu ifadeleri kullandı: “Su kaynaklarımız hızla tükenirken tasarruf hepimiz için hayati önem taşıyor. Suyu dikkatsiz kullandığımız her gün, gelecekteki varlığımızı tehlikeye sokuyor. 22 Mart Dünya Su Günü vesilesi ile kaynaklarımızın bilinçle kullanımını aklımızdan çıkarmayalım.”

tokat escort bayan

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.