SariyerSES.com

BEŞİKTAŞ’TA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ!

BEŞİKTAŞ’TA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ!
21 Mart 2021 - 12:37

Anlaşmayla sonuçlanan TİS görüşmelerinin ardından iki hafta önce imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında imza töreni düzenlendi…

 

Belediyemiz ile DİSK Genel-İş İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şubesi arasındaki toplu iş sözleşmesi imza töreni, 16 Mart Salı günü Levent Hizmet Binamızın önünde gerçekleşti. Törene Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, belediye başkan yardımcıları, DİSK Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Pehlivan, sendika temsilcileri ve belediye personelimiz katıldı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği törene pandemi nedeniyle sınırlı sayıda kişi katılım gösterirken maske ve sosyal mesafe kurallarına da dikkat edildi.

Remzi Çalışkan: “Sadece Ücret Sendikacılığı Yapan Bir Anlayışta Olamayız”
DİSK Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan törende yaptığı konuşmada pandemi döneminde özveriyle çalışan belediye personeline teşekkür etti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: ‘’Toplu iş sözleşmelerinde alın terimizin hakkını tabii ki sonuna kadar isteriz; talep ederiz bu bizim hakkımızdır. Ancak ülkenin durumunu, şartları, işsizliği, ülkenin bu koşullarını da asla göz ardı etmeden sadece ücret sendikacılığı yapan bir anlayışta da olamayız. Biz o yüzden emek mücadelesi diyoruz aynı zamanda demokrasi mücadelesi diyoruz. DİSK’in en büyük sendikası olarak tablonun bütününe bakacağız. Ülkemizin geleceğini, çocuklarımızın geleceğini, aydınlık geleceğimizi asla göz ardı etmeden mücadelemizi sürdüreceğiz.‘’

Mehmet Pehlivan: “Geniş Çaplı Yapılan İlk Toplu Sözleşme”

Genel-İş Sendikası İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Pehlivan da “Geniş çaplı ve özgür müzakere masasında yapılan ilk toplu sözleşme oldu. O yüzden bizim için önemi çok büyük. 1850 işçiyi yani tamamını kapsıyor. En önemlisi de bu toplu sözleşme bundan sonra yapılacak bütün toplu sözleşmelerin temelini yani anayasasını oluşturacak. İçeriği daha kapsamlı. Mevcut olan toplu sözleşmelerden elde ettiğimiz demokratik, sosyal, iktisadi ve kültürel haklarımız korunarak üstüne daha yenileri eklendi. Umarız ki toplu sözleşme daha güzel günlerde daha iyi şartlarda yapılır ve geleceğe yeni katkı sunar” dedi.

Rıza Akpolat: “En İyi Sözleşmeyi Yapmaya Gayret Gösterdik”
Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise konuşmasında oluşan birlik ve beraberlikten dolayı mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi: “Çalışma arkadaşlarımın pandemi koşullarında nasıl emek verdiğini çok iyi biliyorum. Görevime başladığım ilk günden beri gördüğüm eksiklikleri, bulunduğunuz çalışma alanlarındaki yaşam koşullarının düzenlenmesi yönünde adımlar attık. Arkadaşlarıma şu tavsiyeyi verdim: Herkesin ödemesi gecikebilir ama işçilerimizin, yol arkadaşlarımızın maaşları mutlaka zamanında ödenecek; aksaklık istemiyoruz. Bu zamana kadar hiçbir arkadaşımız mağdur olmadı bundan sonra da mağdur etmiyoruz. Toplu iş sözleşmesini, mümkün olduğunca en iyi şartlarda gerçekleştirdik. En iyi sözleşmeyi yapmaya gayret gösterdik. Bundan sonra da gösterdiğimiz çabayla belediyeyi yönetmeye devam edeceğiz. Vatandaşın bize, hizmete ihtiyacı var. Sözleşmeyle dayanışma duygumuzu geliştirdiğimizi düşünüyoruz. Umarım Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin kol kola omuz omuza imzaladığı bu sözleşmeler komşu belediyelerimize de örnek olur. Diğer anlayışların yönettiği belediyelerde de bu sözleşmeler etkin kılınır ve bu sözleşmeler imzalanmaya başlar.”

İmza töreni, konuşmaların ardından çiçek takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

edirne escort bayan

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.