SariyerSES.com

BOĞAZ’DA AVLADIKLARI 2 TON MİDYEYİ DENİZ DİBİNE SAKLAMIŞLAR

BOĞAZ’DA AVLADIKLARI 2 TON MİDYEYİ DENİZ DİBİNE SAKLAMIŞLAR
20 Kasım 2021 - 11:34

Sarıyer Tarabya Oteli önünde kaçak olarak avlanan 2 ton midyeyi Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıç timleri deniz dibinden çıkardı.

Canlı oldukları tespit edilen 2 ton midye daha sonra tekrar denize bırakılırken, kaçak midye avcısı 3 kişiye 16 bin 365 lira ceza kesildi.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı, Sarıyer ve Beşiktaş İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri, Sarıyer Belediyesi Zabıta Ekipleri, Sarıyer ve Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlükleri, İBB Zabıta Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Merkez Zabıta Amirliği ve Deniz Zabıta Amirliği ekiplerinin katılımıyla, Beşiktaş ve Sarıyer’de denetim yapıldı. Ekipler, Tarabya Oteli önünde yasadışı avlanılan ve çuvallanarak deniz dibine bırakılan midye olduğunu belirledi.

SAHİL GÜVENLİK DALGIÇ TİMLERİ KAÇAK AVCILIK YAPAN MİDYE AVCILARININ DENİZ DİBİNDE SAKLADIKLARI ÇUVALLARI ORTAYA ÇIKARDI

Tarabya Oteli önünde yasa dışı avlanıldığı tespit edilen ve avcılık yapan şahıslar tarafından çuvallanmış halde deniz dibine bırakılan yaklaşık 2 ton civarında 54 çuval kara kıllı midye, Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıç ekipleri tarafından çıkarıldı. Dalgıç timleri tarafından özenle çıkarılan midyelere el konuldu. El konulan kara kıllı midyelerin canlılığını muhafaza edildiği tespit edildikten sonra denize tekrar iade edildi. Yapılan denetimlerde 3 şahsa 16 bin 365,00 TL idari para cezası uygulandı.

Kaynak: İHA/DHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.