SariyerSES.com

ÇAMSAN ORDU, 75 MİLYON EURO DEĞERİNDEKİ YENİ YATIRIMI MDF3 ÜRETİM TESİSİ

ÇAMSAN ORDU, 75 MİLYON EURO DEĞERİNDEKİ YENİ YATIRIMI MDF3 ÜRETİM TESİSİ
20 Ocak 2022 - 12:25

1984’ten günümüze doğaya ve insana olan saygısı ve sürdürülebilirlik ilkesi ile üretmeye devam eden Çamsan Ordu, 75 milyon Euro değerindeki yeni üretim tesisinin faaliyete geçtiğini duyurdu.

 

Ordu’da 250.000 Metrekare alanda, 3 fabrika ile yıllık 600.000 metreküp üretim yapan Çamsan Ordu’nun yeni MDF3 üretim tesisinde, özelleştirilmiş otomasyon sistemleri, gelişmiş Ar-Ge laboratuvarı, yüksek iş güvenliği uygulamaları, atık değerlendirme ve arıtılmış su kullanımı ve kendi elektriğini üreten solar enerji sistemi yer alıyor.

 

Doğayla uyumlu Yeni MDF3 üretim tesisi ile ilgili Çamsan Ordu Yönetim Kurulu Başkanı, Hakan Poyraz şu açıklamaları yaptı:

 

“Yeni MDF3 üretim tesisimizin tam kapasite üretime geçtiğini duyurmanın gururu içerisindeyiz. Pandemi döneminin zorlu koşullarına rağmen, tüm önlemlerimizi alarak çalışmaya devam ettik. Ve söz verdiğimiz gibi yeni üretim tesisimizi faaliyete geçirdik. Durmadan üreterek ülkemizin refah seviyesinin büyümesine yapacağımız katkıyı düşününce gururlanıyorum.

 

Pandemi ile birlikte değişen yaşam alışkanlıklarımız ve evlerimizde geçirdiğimiz zamanın artması, hepimizin yenilenme isteğini arttırdı. Ve ilk olarak evlerimizden başladık. Mobilya sektörü, pandemiye rağmen 2021 yılında iyi bir performans sergiledi. Önümüzdeki 5 yıl içinde sektörümüzün %20 oranında büyüyeceğine inanıyorum.  

 

Gözlem ve araştırmalarımız sonucu ihtiyaçtan yola çıkarak gerçekleştirdiğimiz üretimlerimizle, MDF denildiği zaman yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da akla gelen ilk isim olma başarısını gösterdik. 2020 yılında anlaşmasını yaptığımız 75 milyon Euro’luk yatırım ile hayata geçirdiğimiz yeni MDF-3 üretim tesisimiz ile ihracat hacmimizi üç katına çıkarmayı hedefliyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza çok teşekkür ediyorum.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.