SariyerSES.com

‘ÇANAKKALE MÜZESİ’ BAYRAMPAŞA’DA AÇILDI

‘ÇANAKKALE MÜZESİ’ BAYRAMPAŞA’DA AÇILDI
15 Eylül 2021 - 10:38

Milletimizin şanlı destanı Çanakkale Savaşları’nda yaşananların fotoğraf ve objelerle sergilendiği ‘Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi’ Bayrampaşa’da ziyarete açıldı. 16 Eylül’e kadar ziyaret edilebilecek müzenin açılışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Aziz milletimizin eşsiz bir destanı olan Çanakkale mücadelesini sürekli canlı tutmalı ve bu büyük zaferi genç kuşaklara aktarmalıyız” dedi.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 81 ilde 7’den 77’ye herkese kapılarını açmaya devam ediyor. Çanakkale Savaşları’nda yaşananların fotoğraf ve objelerle sergilendiği ‘Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi’ Bayrampaşa’daki Atatürk Parkı’nda (belediye önü) ziyarete açıldı. 15-16 Eylül tarihlerinde 16.00-00.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek müzenin açılışına Başkan Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ve Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Balekoğlu katıldı.

“ÇANAKKALE ZAFERİNİ SÜREKLİ CANLI TUTMALIYIZ”

Çanakkale savaşlarında çok büyük bir mücadele verildiğini hatırlatan ve basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Atila Aydıner, “Açılışını yaptığımız müzede, kahraman ecdadımızın yedi düvele karşı kısıtlı imkânlarla gösterdiği büyük başarı ve şanlı zaferi anlatılıyor. Hem evlatlarımıza hem de halkımıza Çanakkale Destanı’nı tekrar hatırlatmak ve anlatmak için müzenin ilçemizde açılmasını sağladık. Aziz milletimizin eşsiz bir destanı olan Çanakkale mücadelesini sürekli canlı tutmalı ve bu büyük zaferi genç kuşaklara aktarmalıyız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.