SariyerSES.com

ÇEMİŞGEZEK’DE ÜRETİM İÇİN DAYANIŞMA

ÇEMİŞGEZEK’DE ÜRETİM İÇİN DAYANIŞMA
17 Nisan 2021 - 0:10

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve Ovacık Doğal Kooperatifi, Çemişgezek Gülbahçe köylüleri ile birlikte nohut ekimi gerçekleştirdi.

Ovacık Doğal Kooperatfi’nin desteği ile  Tunceli Merkez-Aktuluk Mahallesi’nde üretim yapan gençleri ziyaret eden Başkan Maçoğlu, ardından Çemişgezek Gülbahçe köyüne geçti. Çemişgezek Güzelbahçe Muhtarı Nahide Üstündağ ve köylüleri Ovacık Doğal Kooperatifi’nin desteği ile birlikte kolektif nohut ekti. Köylülerle beraber yapılan nohut ekimine Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu’nun yanı sıra Ovacık Doğal Kooperatifi emekçileri de katıldı.

Uzun yıllar sonra yeniden üretime başlayan köylülerin heyecanına değinen Başkan Maçoğlu, “Kooperatif uzun süreden beridir yedi ilçe de üretim çalışmasını sürdürüyor. Çok mutluyum çünkü burada bir kadın muhtar var. Kadınların yöneteceği bir dünya da nelerin olabileceğini görüyoruz. Kadınlar bu çalışmalarda olursa  güzel şeyler olacak. Güzel olan başka bir şey ise bütün köy bir kere heyecanlı. Bunun yanında bu üretim faaliyetinin muhtarımızın, köylülerimizin gençlere verdiği bir mesaj olarak algılanması lazım. Aksi takdirde bu topraklar tekrar kıraçlaşacak. Üretimsiz hale gelecek. Biz ise bu toprakları çimlendirmek, üretim yapmak için çabalayacağız.”

Ardından Ovacık Doğal Kooperatifi Emekçisi Ersin Dargın, Köy Muhtarı Nahide Üstündağ ve Abidin Tıkız da köyde yapılan üretime dair görüşlerini dile getirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.