SariyerSES.com

DAMLA SULAMA ÇÖZÜMLERİNDE SEKTÖRÜNÜN LİDERİ NETAFIM TÜRKİYE

DAMLA SULAMA ÇÖZÜMLERİNDE SEKTÖRÜNÜN LİDERİ NETAFIM TÜRKİYE
21 Kasım 2022 - 12:09

TARIM SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ FUARLARINDAN GROWTECH 2022’DE!

Tüm dünyada olduğu gibi iklim kriziyle beraber azalan su kaynakları ve tarım arazilerindeki kayıplar ülkemizde de hayati önem taşıyor. 25 yıldır Türkiye’de tarımın geleceğine yön veren Netafim Türkiye, dijital tarım alanındaki yeni adımları ve geliştirdiği yeni işletim sistemini ilk kez Growtech 2022’de tanıtacak.

Netafim Türkiye, 23-26 Kasım tarihleri arasında Antalya Anfaş Fuar Merkezinde düzenlenecek Growtech 2022’deki, 4. Salon B112 numaralı standında, Türk ve global tarım sektörü profesyonellerini ağırlayacak.

Netafim Türkiye, Growtech’de yeni nesil damla sulama sistemleri ve anahtar teslim sera çözümlerinin yanı sıra, topraklı ve topraksız tarımsal üretimde yepyeni dijital işletim sistemini katılımcılara tanıtacak. Fuarda, geliştirilmiş işletim sistemiyle sensör destekli sulamada, baz istasyonu yardımıyla bulut ile kesintisiz iletişim kuran Growsphere’in lansmanı yapılacak

NETAFIM TÜRKİYE Hakkında:
NETAFIM, global ölçekte yıllık 8,8 milyar dolarlık cirosuyla faaliyet gösteren Orbia grubunun önde gelen bir üyesidir. 1965 yılında, tarımsal alanda uzmanlaşmış ürün ve metodolojileriyle, daha sürdürülebilir bir gelecek için kurulan NETAFIM, akıllı damla sulama çözümlerinde dünyanın lider firması konumundadır. Damla sulama sistemlerini geliştirip ilk kez endüstriye kazandırmış olmanın gururunu taşıyan NETAFIM, dünya çapında 30 iştiraki, 18 üretim tesisi ve 4.300 çalışanıyla, 110’dan fazla ülkede gerek küçük gerekse büyük ölçekli üretici ve işletmelere yenilikçi çözümler sunmaktadır. 1997 yılında Türkiye’de faaliyete geçen NETAFIM, 2010 yılında Adana’da 60 dekarlık açık alanda kurulan fabrikasıyla damla sulama boruları üretiminde kalite ve çeşitlilik sağlamak hedefiyle, bölgedeki faaliyetlerini geliştirerek sürdürmüştür.  245 kişilik ekibiyle Türkiye ve Orta Asya operasyonunu sürdüren NETAFIM, ülke genelinde sahip olduğu 165 bayi ve 250’den fazla alt bayisi ile aynı zamanda bölgede kendi sektöründe en büyük satış ve destek ağına sahiptir. Gerek imalat gerekse satış ve pazarlama alanındaki güçlü kadrosu ile yürütülen aktivitelerle, sadece Türkiye’de değil, başta Özbekistan olmak üzere, Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve diğer Orta Asya coğrafyalarında bilimsel verilere ve pazar gereksinimlerine dayanarak ürün tedariki, satış ve agronomik hizmetleri sunmaktadır. Günümüzde NETAFIM, teknik ve ticari alandaki operasyonel bilgi deneyimi sayesinde, tarla bitkileri, meyve bahçeleri, seracılık, peyzaj ve madencilik için son teknoloji damlatıcılardan, gelişmiş otomatik sistemlere kadar, sürdürülebilirlik misyonu ile son teknoloji çözümlerini üreticilerle buluşturmaktadır. Su kaynağından bitki kök bölgesine kadar uçtan-uca çözümler sunan NETAFIM, mühendislik, proje yönetimi ve finansman hizmetleri ile desteklenen anahtar teslim sulama ve sera projeleri de hayata geçirmektedir. NETAFIM Türkiye’nin geniş ürün ve servis portföyü içerisinde, toprak üstü ve toprak altı damla sulama borularının yanı sıra sera çözümleri, otomatik ve yarı otomatik filtreler, sprinkler, hassas dozajlama ve bitki besleme otomasyon ürünleri, yapay zekaya sahip sulama, izleme ve kontrol sistemleri ve diğer tarımsal sulama sisteminde yer alan aksesuarlar yer almaktadır. Tarımsal sulama sistemleri pazarının lideri NETAFIM’in yenilikçi ve öncü çözümleri, dünyanın daha az kaynak ile daha fazla büyümesine yardımcı olmaktadır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.