SariyerSES.com

DEPREM UZMANI KADİR SÜTÇÜ DEN SERT AÇIKLAMALAR!!!!

DEPREM UZMANI KADİR SÜTÇÜ DEN SERT AÇIKLAMALAR!!!!
02 Ağustos 2020 - 12:36

İngilizce öğretmeni ve Bilgisayar Program lamacısı olan Kadir Sütçü İstanbul ili Sarıyer ilçesi FSM mahallesinde yaşamakta. Deprem tahmini ile ilgisi, 1999 yılında karıncaların hareketlerini takip ederek başlayan Sütçü, 17 Ağustos 2012 yılında yaptığı Karınca Laboratuvarı sayesinde günümüze kadar olan süreç içerisinde bir çok somut bulgular ile yaklaşık 92% başarı ile deprem tahminlerini yaptı.

Bu başarısı üniversiteler de ders veren Doçent ve Profesör düzeyindeki bilim adamlarının tezlerini çürütmüş ve tahminlerde ise geçmiştir. Sütçü, aralıklarla gerek sosyal medya da gerek se yazılı basında ders veren profesörler üniversite öğrencilerine yanlış bilgiler verdiğini belirtmişti.

2012 yılında Dünya Deprem Örgütünden Sütçü Bulutları ile ilgili Sertifikasını aldı. Tüm bu çalışmaların sonucunda tahminlerinin tutma oranı arttı. Karınca Kolonileri istasyonu ve Sütçü Bulutları sayesinde 5 gün önceden deprem tahmini yapmaya başladı.

Şimdiler de Dünya, Türkiye ve İstanbul depremleri öncesi tahminde kullanılacak olan Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonunda (OMGİ) olması gereken sensörlerin yerleştirilmesi için 20 metre uzunluğunda bir direk 18 Mart 2020 tarihinde dikildi. Bu sayede her saniye esen rüzgarın hızı ve yönü incelenecek. Böylece sensörlerin veri çıktılarında deprem ile olan ilişkisi test edilecek.  Dünya ve Türkiye de istenen yere aynı laboratuvarlar inşa edilerek merkez durumunda olacak İstanbul a veri akışı sağlanacak.  

ÇOK ÇOK ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

LÜTFEN PAYLAŞALIM

1. www.kadirsutcu.com/makalem1.docx

2. www.kadirsutcu.com/makalem2.docx

3. www.kadirsutcu.com/makalem3.docx

Yukarıdaki makalelerimi gerekçesiz olarak onaylamayıp saygın bilimsel dergilerde yayınlatmadılar.

Ne yapmak lazım?

Dünyadaki canlıların hakkını dünyadaki üniversitelere yedirmeyeceğim.

DÜNYADAKİ BÜTÜN DEVLETLERİN DEVLET BAŞKANLARININ DİKKATİNE ARZ EDİYORUM

30 Saatlik Deprem Tahmin Kursumuzun

derslerini uluslararası bir TV kanalında

anlatmak istiyorum.

Bu isteğime onay verilirse derslerimi izleyen her meraklı insan depremlerin yerinin, büyüklüğünün ve ne zaman olacağının tespit edilebileceğini öğrenmiş olacak.

Dünyada Bilimde Her Şey Değişecek…

Çünkü projemize herkes kendi penceresinden bakıyor.

Bu projemize dünyadaki canlıların penceresinden bakılması gerekiyor.

www.kadirsutcu.com/english.html

www.dekos.istanbul

Whatsapp Hattı: 05384487292

dekosprj@gmail.com

DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ:

Depremin kaynağında AÇIĞA ÇIKAN ENERJİNİN bir ölçüsüdür.

Açığa çıkan enerjinin ne iş yaptığını öğrenmek istediğinizde bulunduğunuz ortamdan kovulursunuz ya da sen daha mı iyi biliyorsun diyerek konu kapatılır. Bir daha da soramazsınız ve bu konuyu açamazsınız.

Çünkü 7 büyüklüğündeki bir deprem

ÖNCESİNDEKİ 

açığa çıkan ENERJİDEN etkilenmeyen canlı yoktur.

Richter ölçeği, 1935 yılında Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde çalışan Charles Francis Richter ve Beno Gutenberg adlı iki araştırmacı tarafından geliştirilen matematiksel bir formüldür.

Richter ölçeğinin formülü “ML=log(A/A0(δ))” dir. Bu formüle göre depremin büyüklüğü hesaplanır.

7 Büyüklüğündeki bir deprem 6 büyüklüğündeki depremden 10 kat büyük ama 30 kat güçlüdür. Bu depremde 30 kat daha fazla enerji açığa çıkar. Bu da daha büyük bir etki anlamına gelir.

KARINCA İSTASYONU
SÜTÇÜ BULUTLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.