SariyerSES.com

DIGITAL SAHTEKARLIK ÖNLEMEDE LİDER ASEE TÜRKİYE

DIGITAL SAHTEKARLIK ÖNLEMEDE LİDER ASEE TÜRKİYE
20 Mayıs 2021 - 12:36

Kara Danışmanlık işbirliği ile yeni ürünü InACT® Görsel Analitik Platform’unu müşterileri ile tanıştırıyor!

 

2009 yılından bugüne, önde gelen uluslararası banka ve finansal kurumların, iç ve dış sahtekarlık önleme operasyonları için tercih ettiği InACT®, şimdi Görsel Analitik Platform’u ile müşterilerinin problemleri  görmek ve çözmek için veriyi kullanma biçimini değiştiriyor.

 

ASEE Türkiye’nin iç ve dış sahtekarlık önleme çözümü olan InACT®, Kara Danışmanlık ile gerçekleşen işbirliği ile yeni Görsel Analitik Platformu’nu (Advanced Dashboard) müşterilerinin kullanımına sunuyor. Kara Danışmanlığın en büyük  temsilcisi olduğu ve 2021 Gartner Magic Quadrant raporunda üst üste 9.kez Lider seçilen iş zekası yazılımı Tableu altyapısının InACT® ile entegrasyonu ile hazırlanan platform, önemli bilgilerin görsel olarak hızlı ve pratik şekilde sunulmasını sağlıyor. Özet bilgiden detaya geçilebilen, zengin görsellerin tasarlanabildiği, büyük veri kaynaklarını da okuyabilen platform, kolay entegrasyonu ve interaktif kullanılabilmesi ile de öne çıkıyor.

 

ASEE Türkiye Ülke Lideri Hatice Ayas yaptığı açıklamada ‘ Kara Danışmanlık ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği, hem InACT® ürünümüzün sürekli yenilenme ve geliştirilme yolculuğunda ve hem de müşterilerimize sunduğumuz hizmetlere sağladığı katma değer açısından önem taşıyor’ dedi.

 

ASEE Türkiye Hakkında:

 

Asseco South Eastern Europe (ASEE), 1991 yılında kurulan ve 27bin çalışanı ile 55 ülkede faaliyet gösteren  Avrupa’nın en büyük 6. yazılım firması Asseco Group’un bünyesinde, Güneydoğu Avrupa bölgesinde faaliyet göstermektedir. ASEE; 23 ülkede 13 dilde 2800 çalışanı ile yazılım ve hizmet gelirleri bazında faaliyet gösterdiği coğrafyada  en büyük bilişim şirketleri arasında yer almaktadır.

Ar-Ge merkezi Spine Tower Maslak ofisinde bulunan ASEE Türkiye, 1991 yılına dayanan güçlü tecrübesi ve bilgi birikimi ile bankalara, bireysel emeklilik ve sigorta firmalarına, finansal kiralama şirketlerine, telekom operatörlerine, hava yolları firmalarına ve farklı sektörlerde önde gelen firmalara kendi markası altındaki yazılımları ve distribütörlüğünü yaptığı yazılım çözümlerini ve entegrasyon hizmetlerini sunmaktadır. Çözümleri arasında , iç ve dış sahtekarlık önleme, varlık ve gider yönetimi, operasyonel ve finansal kiralama gibi finansal iş uygulamaları, omnichannel çağrı merkezi çözümleri, görüntülü görüşme ve ses teknolojileri ile uygulama performans izleme sistemleri bulunmaktadır.

 

Kara Danışmanlık Hakkında

 

Kara Danışmanlık kuruluşların, iş zekası, veri tabanı teknolojileri, büyük veri ve veri ambarı ihtiyaçlarına yeni nesil, hızlı, kolay ve ölçeklenebilir çözümler sunmaktadır. Şirket  2008 yılı öncesine dayanan, 30 yıla yakın deneyimi ile zaman içinde değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere yeni nesil çözümlere odaklanıyor. 2012’de başlayan Tableau temsilciliğinde, üst üste 5 yıl Türkiye’de en hızlı büyüyen ve en yüksek ciroya ulaşan iş ortağı konumundadır. Temsilcilikleri arasında analitik veri tabanı EXASOL, döküman bazlı veri tabanı MongoDB ve modern veri entegrasyon yazılımı Talend de yer almaktadır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.