SariyerSES.com

DR. INDRA PRADANA SİNGAWİNATA, ASYA VERİMLİLİK TEŞKİLATI’NIN (AVT) 13. GENEL SEKRETERİ OLDU

DR. INDRA PRADANA SİNGAWİNATA, ASYA VERİMLİLİK TEŞKİLATI’NIN (AVT) 13. GENEL SEKRETERİ OLDU
16 Eylül 2022 - 13:41

Asya Verimlilik Teşkilatı (AVT), Dr. Indra Pradana Singawinata’nın 16 Eylül 2022 tarihinden itibaren AVT Genel Sekreteri rolünü üstlendiğini duyurdu.

Endonezya’da hem kamu hem de özel sektörde liderlik pozisyonlarında zengin bir deneyime sahip olan Dr. Singawinata, en son ulusal bir kamu-özel ortaklığı programı kapsamında uygulanan altyapı projelerine garanti sağlayan bir devlet kuruluşu olan Endonezya Altyapı Garanti Fonu’nun (IIGF) Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Bundan önce de Araştırma Başkanı olarak katıldığı Putera Sampoerna Vakfı’nda (PSF), İş Geliştirme Başkanı ve ardından Kurumsal İlişkiler Başkanı oldu.

Dr. Singawinata, Endonezya’daki Trisakti Üniversitesi’nden Ekonomi alanında lisans, Endonezya Üniversitesi’nden Muhasebe alanında yüksek lisans ve Japonya’daki Ritsumeikan Asya Pasifik Üniversitesi’nden (APU) Felsefe alanında doktora derecelerine sahiptir.

Genel Sekreter olarak 2022–25 görev süresince hedeflerini özetleyen Dr. Singawinata, “Benim görevim, AVT programları ve araçlarını güçlendirerek AVT üye ekonomileri arasındaki verimlilik farklarını azaltmaktır. Vizyonumuz, karma programlar aracılığıyla üye ülkelerdeki Ulusal Verimlilik Kuruluşları (NPO’lar) için kapasite geliştirme ve teknik yardım, NPO programlarında dijital teknolojilerin kullanımının güçlendirilmesi ve orta vadeli programlara ek olarak ‘hızlı kazanma’ fırsatlarının belirlenmesini içermelidir” dedi.

AVT’nin vizyon ve misyonunu gerçekleştirmek için liderliğindeki eylemler için üç yol gösterici ilkenin sinerji, iyi kurumsal yönetim ve şeffaflık olduğunu vurgulayan Dr. Singawinata: “AVT’nin sadece Asya-Pasifik bölgesinde değil, dünyada da lider verimlilik kuruluşlarından biri olarak konumunu pekiştirmek için, AVT’nin 60 yılı aşkın tarihi ve geçmişteki başarıları üzerine yeni girişimler inşa etmeyi dört gözle bekliyorum” açıklamasında bulundu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.