SariyerSES.com

EVLERİ YANAN VATANDAŞLARA BAŞKAN ŞÜKRÜ GENÇ TEN YARDIM ELİ

EVLERİ YANAN VATANDAŞLARA BAŞKAN ŞÜKRÜ GENÇ TEN YARDIM ELİ
08 Ocak 2021 - 17:56

Geçen hafta Perşembe günü Derbent Ata Caddesi’nde çıkan yangında yedi hane kullanılamaz hale gelmişti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Sarıyer Belediyesi ekipleri bu evler için kolları sıvadı. Hasar tespiti yapılan binalar önce Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından temizlendi ardından onarım çalışmaları başladı. Kapılarından, tesisata, duvarlardan pencerelerine kadar baştan aşağıya onarılacak binalarda oturan vatandaşlar Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

ZOR DURUMDA KALDIK

Kirada oturduğu evi kullanılamaz hale gelen Düzgün Taylan, “Yangın sırasında ben evde değildim ama eşim ve çocuklarım evdeydi. Bir anda her tarafın tutuştuğunu görünce doğalgazı kapatıp, dışarı çıkmışlar. Ev kullanılamaz hale geldi, çok zor durumda kaldık. Cumartesi günü Şükrü Başkan ziyarete geldi ve elimizden geleni yapacağız dedi. Sağ olsun şimdi ekipler buradalar ve evimizi yeniliyorlar” dedi.

BELEDİYE EKİPLERİ SAĞ OLSUN

Evi hasar gören bir başka vatandaş olan Hakan Bayramoğlu ise “Yan evde çıkan yangın bizim eve de sıçradı. Camlarımız ve kombimiz hasar gördü. Başkanımız sağ olsun önce aradı sonra da bizleri ziyarete geldi. Ardından belediyeden ekipler gelip buraları toparladılar. Yaralarımızı sarmamıza yardımcı oluyorlar sağ olsunlar” diye konuştu.

Yangında hasar görenlere, başta Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP 2. Bölge Milletvekili Gökan Zeybek, MESA Evleri sakinleri, Sarıyer Kaymakamlığı Sosyal İşler Müdürlüğü, Elazığ Karakoçan Okçular Köyü Derneği, Özcan Karahan(Ege Seramik), üç Derbentli hayırsever Çamlıtepe Muhtarı Aydemir in üstün çabaları sonucu yardımlarda bulundu.

Sarıyer Belediyesi  tamamen yanan evlerin tüm kapı, pencere, cam, çatı, dış cephe mantolaması ve doğalgaz kombisini, kısmen yanan evlerin ise kapı, pencere, cam, çatı kiremitleri ve doğalgaz kombilerini yenileyerek mağdur ilçedaşlara yardımda bulunacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.