SariyerSES.com

FUTBOL ASLINDA ÇOK BASİT OYUN

FUTBOL ASLINDA ÇOK BASİT OYUN
01 Kasım 2021 - 16:54

Evet futbol aslında basit oyun yeter ki temel kuralları özümse.

Bu temel kuralların başında hücum yada defans yaparken dönen toplara rakibinden önce sahip olmak.

Taşkın hocanın ilk yarıdaki oyun anlayışını anlayan varsa beri gelsin. Takımda 1. Bölge var, 3.bölgede çizgi halinde oynayan 3 tane oyunumuz var. 2. Bölge hak getire.

Defanstan çabuk kontra amaçlı çıkan uzun toplarda bizimkiler çizgi halinde oynarsa rakip defanstan dönen toplara kim basacak?

İleride tek oynayan oyuncuna defanstan uzun top atıyorsun eyvallah ama attığın top oyuncunun koşu yoluna değil bizim oyuncumuz topa sahip olabilmek için kafa topuna çıkıyor. Hoca hiç sormuyor mu? Bu oyuncu kafa topu mücadelesinde tek başına pası kime verecek.

İlk yarıda yediğimiz penaltı evlere şenlik. Bahri tecrübesinde bir oyuncu nasıl bu kadar bilinçsizce rakibe müdahale eder. Bodrumsporlu o oyuncu tek başına ve bulunduğu açı olarak bariz gol şansı da yok. Ayrıca da top hızlı o topu Bodrumsporlu oyuncunun yakalama şansı hiç yok.

Kenardan taç kullanırken hızlı hücuma çıkacağım diye 4 kişinin arasındaki kendi arkadaşına pas verip onun kırmızı kart görmesine sebebiyet vermek inanılmayacak derecede beceriksizlik örneğidir. Bu pozisyonu kayıttan genç oyunculara izletmek lazım.

Hocanın elinde Taha ve Koray gibi oyuncular var ve hoca koskoca 45 dakika boyunca bu oyunculardan faydalanmıyor. Bu ne demektir biliyor musunuz? Taşkın hoca hem Sarıyer camiasına hem de kendisine ihanet etmiştir.

Hoca ikinci yarıda yanlışından döndü. 2. bölgeyi kullanmadan kazanamayacağının gerçeği tüm çıplaklığı ile yüzüne vurdu vurmasına da ne fayda.

Hocanın kadro seçimindeki beceriksizliği devre arasına girerken Bahri ile tribünlerin arasının gerilmesine neden oldu.

Ceza sahası içerinde ayağındaki topu rakibine ikram edip ikinci golü yememize neden olan oyuncuya değil Sarıyer’de 2.amatör kümede bile forma vermezler.

Koray kendi kendine yarattığı pozisyon ile bulduğumuz gol sonrası ayağa kalkan takım belki beraberlik golünü bulabilirdik.  Ancak şunu da unutmamak gerekir ki Burhan Eşer ve Yekta gibi bu ligin kalburüstü oyuncularına sahip Bodrumspor kendisini çok fazla sıkmadı.

Tribünlerin Saffet başkana olan tepkileri sonrasında Başkan ile tribünler arasında yaşanan gerilim ilerleyen haftalarda inşallah çok daha vahim sonuçları beraberinde getirmez.

Taraftar Saffet başkana tepkili, çünkü taraftarlar artık her sezon öncesinde başkanın yaptığı blöfleri yemiyor. Geçen seneki kadrodan iyi oyuncular karşısında muhatap bulamadığı için başka takımlara transfer oldular. Eğri oturup doğru konuşalım Başkanın ben yokum kaprisleri takımın dağılmasına neden oldu. Başkan olmaya karar verdiğinde atı alan Üsküdar’ı geçti misali iyi oyuncular yeni kulüplerine imza attı.

10 kişi kalan takımın ikinci yarının son 20 dakikasında oynanan oyun aslında çok kötü bir takım olmadığımızı ama düzgün çalıştırılıp düzgün organize edilmediği intibaını ben de bıraktı.

Sarıyer’in Erbil gibi Savaş gibi başarıya aç genç hocaları var. Bırakın camia dışından hoca aramaya kendi evlatlarınıza sahip çıkın.

Bu takımın başında ERBİL hoca olsaydı maçın sonucu farklı olurdu. Ayrıca kaybedeceksek kendi evlatlarımızla kaybedelim. Üzülürse sadece Sarıyer’in evladı üzülür. Taşkın hoca gibi hocaların umurunda olmaz Sarıyer

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.