SariyerSES.com

GELECEK PARTİSİ SARIYER İLÇESİNDE DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİ KONUŞULDU

GELECEK PARTİSİ SARIYER İLÇESİNDE DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİ KONUŞULDU
12 Ağustos 2020 - 19:03

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Edip Cengiz’in açılış konuşması sonrası ünlü ekonomist Kerim Rota’nın katılımı ile Dünya ve Türkiye ekonomisi konuşuldu.

Toplantıya ilçe yöneticileri ve basın mensupları katılım yaparken, bazı çevre sakinleri de ekonomi hakkında yararlı bilgiler edindiler. Gelecek Partisi İcra Komitesi Üyesi ve Hazine ve Varlık Yönetiminden sorumlu Rota,1964 doğumlu olup, Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden lisans derecesi aldıktan sonra kariyerine Finansbank A.Ş.’nin Hazine departmanında başladı. 1992 yılında Finansbank Suisse’e Hazine Yöneticisi olarak atandı. 1995 yılında Finansbank Hazine Bölümüne Grup Yöneticisi olarak geri döndü. Rota 2004 Ağustos ayında Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Finansbank A.Ş.’ye geri döndü. 2010 yılı itibarı ile Akbank’ta Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta….

Rota, konuşmasında mevcut hükümetin 2002’den bugüne kadar ki ekonomi yanlışlarını tablo ve kaynakça veriler ile katılımcılara aktararak bilgilendirdi. Aynı zaman da katılımcılar ile soru cevap şeklinde toplantıyı sürdürerek aktif katılım sağladı.

Toplantının sonunda Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Edip Cengiz kapanış konuşmasında, gerek ilçe gerek İstanbul ve gerek se de Türkiye hakkında parti programı ve şahsi düşüncelerini söyledikten sonra Ekonomist Kerim Rota’ya teşekkür ederek toplantı sonlandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.