SariyerSES.com

GELECEK PARTİSİNDE KONGRE HEYECANI

GELECEK PARTİSİNDE KONGRE HEYECANI
17 Ağustos 2020 - 9:02

GELECEK PARTİSİ’NDE KONGRE HEYECANI…

Partinin İstanbul İl Başkanlığı 1’inci Olağan Kongresi, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Dr. Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı kongreye COVID-19 salgını tedbirleri çerçevesinde sınırlı sayıda misafir kabul edildi. Oldukça coşkulu anlara sahne olan kongrede ‘7 Bölge Halk Dansları Grubu’ Anadolu dansları gösterisi yaptı. İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, ’34 Günde 34 Bin Üye’ kampanyasını başlattıklarını duyurdu. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu da partililere seslenirken “Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yoktur, sorunu çözemeyen yöneticileri vardır” dedi.
 
Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, konuşmasına Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Memleket İsterim” isimli şiirini okuyarak başladı. Başkan Şahin şunları söyledi:
 
“8 Ocak’ta bize verilen İstanbul emanetiyle düştük yollara…Yorulmak kavramını lûgatımızdan çıkardık. Gece çalıştık, gündüz çalıştı Sarıyer’den Tuzla’ya kadar gelecek tohumlarını attık. Bugün bu güzel mekânda hamdolsun bıraktığımız tohumların filizlendiğini, artık çınar ağacına doğru dönüştüğünü görüyoruz. Bugün burada bütün İstanbul’a, bütün Türkiye’ye anlamlı bir mesaj veriyoruz.
Bugün burada bize ‘parti kuramaz’ diyenlere, ‘kursalar da teşkilat olamaz’ diyenlere, adrese teslim bir mesaj gönderiyoruz. Biz bunlara hiç takılmadık. Biz bu olumsuz algılara hiç aldırmadık. Çünkü biz milletimize güvendik. Çünkü biz, milletimizin her daim doğrunun tarafında saf tutacağına inandık. Bu inançla çıktık yola.
Bugün burada tarihe önemli bir not düşüyoruz. Bütün İstanbul’a, bütün Türkiye’ye anlamlı bir mesaj gönderiyoruz. Bugün burada Gelecek Partisi’nin Türkiye’nin geleceğinde aktif rol alacağının mesajını veriyoruz. Bugün burada Türkiye’nin geleceğinin doğuşuna işaret ediyoruz. En önemlisi değerli kardeşlerim, Gelecek Partisi iktidarının müjdesini veriyoruz.
Değerli dava arkadaşlarım, biz birlikte aynı geleceğe bakan samimi ve cesur insanlarla yolumuza devam ediyoruz. Bizim davamız değerlerimiz ve ilkelerimiz… Biz aynı ilkelerle aynı değerlerle yolumuza devam ediyoruz. Bizim davamız kişisel gelecek davası değil, Türkiye’nin geleceğinin davası… Yolsuzluklara, yasaklara, yoksullukla mücadele davası. Devletin şeffaf olması davası. Kamu malına sahip çıkma davası. Adaletin kişilere göre işlemesi değil, adaletin gerçekten devletin temeli olması davası. Sadece eşini, dostunu, çocuklarını kayırma davası değil,  83 milyon vatan evladına sahip çıkma davasıdır. Kişisel zenginleşme değil, bütün Türkiye’yi, bütün ülkeyi zenginleştirme davasıdır. Çocuklarımızı adil, müreffeh ve özgür bir Türkiye’de yaşatma davasıdır. İşte bu heyecanı bitmeyen gençlerimizin geleceğe umutla baktığı bir Türkiye davasıdır. Bu salondaki Türkiye fotoğrafında olduğu gibi, bütün farklılıkların kardeşçe yaşadığı bir Türkiye davasıdır. Bizim davamız bir Türkiye davasıdır değerli dostlarım. Gece çalışacağız, gündüz çalışacağız ve sırtımızdaki son damla teri akıtana kadar çalışacağız.
 
‘34 GÜNDE 34 BİN ÜYE’
 
Gelecek Partisi’nin büyüdüğüne, güçlendiğine bu salonda şahit oluyorsunuz. Az sonra başka bir güzelliğe şahit olacaksınız. İstanbul’dan Gelecek Partisi’ne katılan binlerce hemşerimizi temsilen burada bulunan güzel dostlarımızı size takdim edeceğiz. Bir taraftan bu heyecanı yaşarken, başka bir heyecanı da sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu coşkulu ortamda İstanbul Teşkilatı’nın bugün bize burada verdiği mesajdan hareketle yeni bir şey paylaşıyoruz. İstanbul Teşkilatımızın ilk üye kampanyasını, şimdi, bugün, bu saatte açıklıyoruz. İstanbul’da ve İstanbul Teşkilatı’nda ‘34 Günde 34 Bin Üye’ kampanyamızı teşkilatımızın burada bize verdiği güvene dayanarak başlatmış bulunuyoruz. İstanbul’un geleceğini inşa edecek olan ‘34 Günde 34 Bin Üye’ kampanyası hayırlı olsun diyor ve kampanyamızı sizlere, kardeşlerime emanet ediyorum.
 
‘İSTANBUL SOKAKLARI BİZİ BEKLER’
 
Biz İstanbul’da Gelecek Partisi’nin misyonunu anlatmaya, partimizi büyütmeye, partimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. İstanbul’un her bir sorunuyla ilgileneceğiz. İster merkezi yönetimin, isterse yerel yönetimin doğru yaptığı her şeye destek vereceğiz ama yanlış yaptıkları her şeyin karşısında duracağız. Sadece yanlışa yanlış demekle kalmayacağız. Çözüm önerileri sunacağız. Fikirlerimizi ortaya koyacağız. Başta deprem olmak üzere İstanbul’un önemli sorunları için kafa yoracağız. Fikirler sunacağız, gündemler oluşturacağız. Bize tarihin emaneti olan bu güzel şehre bu medeniyetler şehrine sahip çıkacağız. Evet, bu güzel şehri koruyacağız. Kötülere karşı koruyacağız, cahillere karşı koruyacağız. En son Galata Kulesi örneğinde de olduğu gibi, tarih bilinci olmayan şuursuzlara karşı koruyacağız. İstanbul’la ilgili söylenecek çok şey var. Ancak biz diyoruz ki artık İstanbul’un tarih kokan sokakları bizi bekler. Artık İstanbul gelecek ışıklarının yanmasını bekler. Onun için vakit, İstanbul teşkilatımızda güçlü bir şekilde sahalara inme vaktidir. İstanbul Teşkilatı, vakit bizim vaktimizdir. Vakit, Gelecek Partisi iktidarının vaktidir.
Konuşmamı nihayetlendirirken, kurucu dönemde emeği geçen her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Bu zor dönemde fedakârlık gösteren, gerçekten ‘ben buradayım’ diyen her bir kardeşime, kurucu yönetimimize teşekkür ediyorum. En önemli teşekkürü ilçe başkanlarımıza, mahalle başkanlarımıza sunuyorum. İstanbul 1’inci olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum, teşriflerinden ötürü Genel Başkanımıza ve kurucularımıza teşekkür ediyorum. Ve son sözüm, teşekkürler İstanbul…”
 
 
AHMET DAVUTOĞLU: BIDEN’IN YORUMLARI APTALCA
 
Partisinin İstanbul 1’inci Olağan Kongresi’nde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ABD başkan adayı Joe Biden’ın Türkiye hakkındaki sözlerine değinerek “Biden’ın aptalca yorumlarını Türkiye’de bir Allah’ın kulu ciddiye almaz” ifadelerini kullandı.
 
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul 1. Olağan Kongresi’nde Kanal İstanbul Projesi’nin İstanbul için bir ‘ihanet’ olduğunu savundu, “Bu vandallığa müsaade etmeyeceğiz” dedi.
 
“İHANETLERİN EN ACILARINDAN BİRİ…”
 
AK Parti hükümetinin İstanbul’u ‘talan’ ettiğini söyleyen Davutoğlu, “Bunlar aziz şehrimize ihanet ettiler. Evet, bizzat Sayın Erdoğan kendisi İstanbul’da işledikleri suçların ‘ihanet’ olduğunu itiraf etti. Şehrin mekân idrakini yok ederek, yükseltilen her bir gökdelen ile kasalarını doldurdular. Bu ihanetlerin en acılarından bir tanesi Kanal İstanbul projesidir. Türkiye’de aklı başında herkes bu projenin İstanbul’a ve Türkiye’ye karşı adeta bir suç, bir cürüm olduğunu biliyor” dedi.
 
“MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
 
Davutoğlu, İstanbul’un bu proje ile artık binlerce yıl medeniyetlere beşiklik yapmış İstanbul olarak kalamayacağının açık olduğunu dile getirerek, “Bu iktidar İstanbul’a bakınca bir arsa simsarı gibi kendisinden geçmektedir. Çünkü bunlar şehir nedir bilmez, tarih nedir bilmez, medeniyet nedir bilmez. İstanbul’a, tarihe, geçmişine ve geleceğine zerre saygısı olan İstanbul’u kadastro kafasıyla böler mi? Bu vandallığa müsaade etmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.
 
“BU NASIL BİR AHLAK?”
 
“Biz Kanal İstanbul güzergahında aile boyu arazi kapatan arsa simsarlarına İstanbulumuzu teslim etmeyeceğiz” diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:
 
“Başka bir ülkede olsa, bu bakan bir dakika o koltukta oturamaz, bu iktidar da bir dakika daha ülkeyi yönetemezdi. Ülkenin ekonomi bakanının ailesi gidip Kanal İstanbul’da arsa kapatıyor. Bu nasıl bir ahlaktır, bu nasıl bir vicdandır. Kanal İstanbul’da arsa kapatma derdine düşenin milletin derdiyle dertlenmesi mümkün mü?”
 
 
MEVCUT SİSTEMİ ELEŞTİRDİ
 
Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesinin ardından ekonomik, siyasi ve toplumsal bir ‘krizin’ kaçınılmaz hale geldiğini ileri sürerek, “Ülkemiz ekonomik krizin pençesinde gün geçtikçe daha çok fakirleşiyor; sayın Cumhurbaşkanının tek bir cevabı var: ‘Ülkemiz uçuyor’. Ülkemizde siyaset tam anlamıyla tıkanmış, hiçbir ciddi sorunumuza dair bir tek çözüm önerisi veya yol haritası yok; sayın Cumhurbaşkanının tek bir cevabı var: ‘Ülkemiz çok daha güçlü’” şeklinde konuştu.
 
BİDEN’A SERT TEPKİ
 
ABD başkan adayı Joe Biden’ın, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında aylar önce söylediği sözlere ilişkin sert açıklamalarda bulunan Davutoğlu, şöyle dedi:
 
“Biden’ın aptalca yorumlarını Türkiye’de bir Allah’ın kulu ciddiye almaz. İşte muhalefeti dünden beri duydunuz; herkes bu deli saçması yorumları kınadı. Amerikalılar kendi dertlerine düşsünler, ellerini sürdükleri her şeyi berbat etmekte mahirler. Biden da bu kafayla nasıl başkan olacağının derdine düşsün. Türkiye’den ekmek çıkmaz ona.”
 
“EKONOMİMİZ BİR FELAKETE SÜRÜKLENİYOR”
 
Davutoğlu, “Ekonomideki krizle yüzleşmek yerine sürekli ‘küresel piyasalardan gelen döviz ataklarından, sözde dış mihraklardan’ bahsetmeye devam ediyor” diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü;
 
“Türk ekonomisi geçmişte de çok ciddi krizler yaşadı. Ancak en azından o dönemlerde iktidarlar krizin olduğunu kabul ettiler. Kimisi seçime gitti, kimisinde sorumlular istifa etti. Bugün yeni bir durumla karşı karşıyayız. Ekonomimiz bir felakete sürükleniyor ama iktidar ekonominin ne kadar güçlü olduğundan, iyi yönetildiğinden, şaha kalktığından bahsediyor” açıklamasında bulundu.
 
“SKANDAL BİR BÖLÜM VAR”
 
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sert eleştiriler yönelten Davutoğlu, “Ekonomi bakanına Dolar’ın ne olduğunu, yükselirse neye yol açacağını anlatmak zorunda kalıyoruz. Bakanın açıklamasında yine başka bir skandal bölüm var. ‘Dolarla kimin işi olur, Mercedes’e, BMW’ye binen adamın işi olur. Yurt dışına tatile gidenin işi olur’ diyor.
 
Çünkü bu ülkenin insanına iyi arabaları, yurt dışına gitmeyi layık görmüyor. İçine kapanmış, herkesin fakir fukara olduğu, kendilerine yakın elit bir kesimin ise rahat ve mutlu yaşadığı bir dünya hayalindeler” dedi.

Proğram sonunda çeşitli siyasi partilerden ve STK.temsilcilerden katılım sağlayan yüzlerce kişi adına sahneye davet edilen yaklaşık 50 kişiye rozetlerini bizzat Ahmet Davutoğlu taktı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.