SariyerSES.com

GENÇ SARIYER İN YEREL BASINI İLE BULUŞTU

GENÇ SARIYER İN YEREL BASINI İLE BULUŞTU
08 Nisan 2021 - 23:47

Sarıyer Belediyesi Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Yerel Basınına Ana Hizmet Binasının BREEAM Sertifika tanıtımını yaptı.

Tanıtım toplantısına Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Coşkun, Sevim Koç, Nadir Günday, Ahmet Aygün, Basın Danışmanı Cengiz Kahraman, Halkla İlişkiler Basın Birimi çalışanları katıldı.

Tam 4 yıl önce 1 Nisan da açılışı yapılan Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası, Uluslararası İngiliz Çevreci Kuruluş olan BREEAM International New Construction un sertifika tanıtımı yapıldı. Binanın yenilebilir bir sistem ile inşa edildiği, Kamu binaları içerisinde Avrupa ve Dünya da birkaç binadan biri olduğu, bina çatısındaki güneş enerjisi panelleri sayesinde her türlü elektriksel enerjinin sağlandığı ve hatta üretilen enerji fazlasının TEDAŞ a satıldığı, yağan yağmur sayesinde bina çatısında ki yağmur toplama merkezine toplanan (800 ton/yıl) yağmur suyunun filitlenerek ve dönüştürülerek kullanım suyu olarak kullanıldığı, tüm bina içerisinde ki aydınlatma sisteminin akıllı sistem olması nedeniyle hareket görmeyen alanlarda kendi kendine kapandığı ve tasarruf sağlandığı bir bina olarak kullanıma olduğu belirtildi.

Tanıtım sonrası davet edilen Yerel Gazetelere Sarıyer Belediyesi Başkanı Şükrü Genç binanın camdan yapılmış bir maketini tek tek takdim etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.