SariyerSES.com

HER ŞEY PATİLİ DOSTLARIMIZ İÇİN

HER ŞEY PATİLİ DOSTLARIMIZ İÇİN
08 Ocak 2021 - 18:38

Sarıyer Belediyesi Safiye Kaya Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ’nin yeni yüzü görenlere “işte bu” dedirtiyor. Lüks bir tıp merkezi gibi hizmet veren merkezde bir ayda yaklaşık 1200 sokak hayvanı tedavi ediliyor. Sarıyer Belediye Başkanı Yardımcısı Nadir Günday göreve geldiği ilk günden itibaren her yönden farklılığı Sarıyer lilere hissettirdi. Canlı varlık olarak insanlar kadar hayvanlarında yaşam hakkını savunan tutumda hareket eden Günday, bu anlayışı ile Sarıyer lilerden tam not aldı.

Tam teşekküllü bir kurum olarak hizmet veren Safiye Kaya Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi, en son teknoloji tıbbi aletlerle Sarıyer’de bulunan patili dostlara hizmet veriyor. 2017 yılında baştan aşağıya yenilenen merkez, hayvanların daha sağlıklı bir şekilde yaşayabileceği bir ortama dönüştü. Düzenli olarak dezenfekte yapılan bakımevinde 32 personel hizmet veriyor. Sadece kedi ve köpeklere bakılmayan merkezde martılar, kanatlı kuşlar ve kumruların da tedavisi yapılıyor.

Veterinerlik personeli haftanın her günü büyük özveri ve istekle dostlarımıza bakmakta ve tedavilerini yapmaktadır. Personel ayrıca 38 mahalleye mama dağıtımı yapmakta, sokakta hasta, yaralı hayvanları toplayarak tedavi merkezine getirmekte ve Pandemi nedeniyle tüm belirlenen noktalara ilaçlama yapmaktadır.

KISIRLAŞTIRMA İŞLEMİ

Safiye Kaya Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nde günde 40’a yakın kedi ve köpeğe kısırlaştırma işlemi yapılıyor. Operasyon sonrasında patililer bakım alanına alınıyor ve antibiyotik tedavisine başlanıyor. 5-7 gün arasında bakım işlemi sürüyor ve dikişler alındıktan sonra aşıları yapılıp alınan bölgelere teslim ediliyor.

YASAKTA BESLEME MESAİSİ

Veteriner İşleri Müdürlüğü personelleri, hafta sonu sokağa çıkma yasaklarında da can dostlarımızı yalnız bırakmıyor. Ekipler, Sarıyer’in 38 mahallesine ve belirli yerlerde bulunan mamamatiklere yiyecek bırakıyor. Ayrıca kuşların yoğun bulunduğu parklarda ve sahil kısmında da besleme yapılıyor.

SAHİPLERİNİ BEKLİYORLAR

Geçici bakımevinin bir barınak olmadığını, tedavi gören hayvanların alındıkları yerlere bırakıldığını, bu nedenle hayvan severlerin merkezdeki köpek ve kedileri sahiplenebileceklerini söyleyen yetkililer, Sarıyer Belediyesi internet sayfası ve sosyal medya hesapları aracılığıyla merkezdeki dostlara yuva olunabileceğini belirtiyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.