SariyerSES.com

HERO MOTOCORP, HİNDİSTAN’IN İLK TAM ENTEGRE ELEKTRİKLİ SCOOTER’I OLAN VIDA V1’İ PİYASAYA SÜRDÜ

HERO MOTOCORP, HİNDİSTAN’IN İLK TAM ENTEGRE ELEKTRİKLİ SCOOTER’I OLAN VIDA V1’İ PİYASAYA SÜRDÜ
11 Ekim 2022 - 18:56

YENİ MOBİLİTE DÖNEMİNE ‘YOL VERİN’

 • VIDA V1 – VIDA SERVICES VE VIDA PLATFORMU İLE MÜŞTERİLERİ İÇİN BÜTÜNCÜL BİR EKOSİSTEM GETİRİYOR
 • KAPSAMLI ŞARJ PROGRAMI – HEM EVDE HEM DE DIŞARDA ŞARJ İÇİN ÖZEL ÇÖZÜMLER
 • SEKTÖR LİDERİ ‘ÇIĞIR AÇAN’ ÖZELLİKLER, PERFORMANS, TEKNOLOJİ VE MÜŞTERİ TEKLİFLERİ
 • REZERVASYONLAR 10 EKİM, MÜŞTERİYE TESLİMLER ARALIK AYI İKİNCİ HAFTADAN İTİBAREN BAŞLAYACAK

 

“Hero tarafından desteklenen VIDA V1’in lansmanı, sürdürülebilir mobilitede yeni bir sayfa açıyor. ‘Yaşam’ anlamına gelen VIDA, daha iyi bir dünyayı vadediyor ve hayatla barışık olmayı kendisine ilke ediniyor. Sağlık, canlılık, neşe ve hayal kurmayı vadeden bir yaşam kalitesi! VIDA V1, egzoz emisyonlarını azaltarak, çevre dostu eylemleri teşvik ederek ve genel tüketim modellerinde bilinçli bir değişime yol açarak çok önemli bir rol oynayacak. Gezegenimizin geleceği için olumlu sonuçlar elde etmek adına ürün ve hizmetlerin değer sistemlerini ve ekosistemlerini yeniden tasarlamalıyız. Bizden sonraki nesillere daha iyi bir gezegen miras bırakmak için sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye katkıda bulunma sorumluluğunu üstlendik. VIDA V1, ‘Yol Ver’ sloganımızla daha yeşil ve daha temiz bir gezegene giden yolu açıyor.”

 

Dr. Pawan Munjal,

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO

Hero MotoCorp

 

Sürdürülebilirlik ve temiz mobilite çağını başlatan VIDA V1 tam entegre elektrikli araç bugün görücüye çıktı.

 

Jaipur’daki Yenilik ve Teknoloji Merkezi ve Almanya, Münih yakınlarındaki Hero Teknoloji Merkezi olmak üzere Hero’nun son teknoloji Ar-Ge merkezlerinde tasarlanan ve geliştirilen VIDA V1, Hero MotoCorp’un güney Hindistan eyaleti Andhra Pradesh’de yer alan Chittoor fabrikasında üretiliyor.

 

VIDA V1‘in geliştirilmesi ve üretimi, hammaddelerin çıkarılması aşamasında katı çevresel ve sosyal standartlara uyumun yanı sıra yenilenebilir kaynaklardan elektrik kullanımı ve yüksek oranda geri dönüştürülmüş malzeme kullanımını içeren, tüm toplumu kapsayan sürdürülebilirlik yaklaşımını izliyor.

 

VIDA V1 Plus; mat beyaz, mat spor kırmızısı ve parlak siyah olmak üzere üç heyecan verici renkte sunulurken, VIDA V1 Pro bu üç renge ek olarak mat turuncu da dâhil olmak üzere toplam dört renkte müşterilerin beğenilerine sunuluyor.

 

ŞARJ ALTYAPISI

Hero tarafından desteklenen VIDA, evde, yolda ve işte sorunsuz ve esnek bir şarj deneyimi için çok sayıda özelleştirilmiş programa dayalı kapsamlı bir şarj paketi sunuyor.

 

VIDA V1, çıkarılabilir bir akü ile geliyor. 11kW’a kadar güvenli ve kolay şarj imkanı sunuyor ve ev ortamlarına entegre edilebiliyor.

 

Hero MotoCorp, hızlı şarj cihazlarıyla iki tekerlekli araç segmenti için en iyi şarj ağlarından birini kurmayı hedefliyor ve hızlı ve kolay şarj için tüm markaların elektrikli iki tekerlekli araç sahiplerini ağırlıyor.

 

ETKİLEYİCİ AKÜ TEKNOLOJİSİ

VIDA V1, VIDA V1 Pro’da 3,94 kWh ve VIDA V1 Plus’da 3,44 net enerji içeriğine sahip Nikel Manganez Kobalt yüksek voltajlı Li-Ion bazlı bir aküye sahiptir. Aküler şok yüklere karşı dirençlidir ve güvenilirlik adına sektörün birçok ilk test protokolünden geçmiştir.

 

VIDA V1, %60 şarj durumu ve 2 binici ile 18 derecelik bir eğime çıkabiliyor. VIDA V1’in, 50.000 km’lik standart beş yıllık garantisi bulunuyor. Aküler ise üç yıl veya 30.000 kilometreye kadar geçerli bir garanti kapsamında yer alıyor.

 

Her iki model için de dört adet sürüş modu bulunuyor – Sport, Ride, Eco ve Custom. VIDA V1 Pro 165 km, VIDA V1 PLUS ise 143 km yol yapabiliyor.

 

VIDA V1 ve sistemleri 200.000 kilometrelik testten ve 25.000 saat süren geri bildirim döngülerinden geçmiştir.

 

VIDA V1, aşağıdakiler için tasarlanmış ve test edilmiştir:

 • Tozlu ortama dayanıklılık
 • Çukurlar ve bozuk yollar
 • Şiddetli yağışlar
 • Su basmış yollar
 • Yüksek sıcaklıklar

 

 

AKILLI-TEKNOLOJİ

VIDA V1, müşteriye coğrafi sınırlama, hız ve mesafe limitleri sunar. Bu özellikler ve gerçek zamanlı izleme sürücüler,

 • Sevdiklerini koruyabilir
 • Sürüş davranışı için içgörüler alır
 • Hırsızlığı veya vandalizmi önler

 

7 inç TFT, kullanması kolay ve işlevsel olup havadan programlanabilen akıllı bir dokunmatik paneldir. Akıllı 2 yollu gaz kelebeği geri ve rejeneratif asist sağlar. VIDA V1 sürücüye, şarj durumunun önceden tanımlanmış bir sınırın altına düşmesi durumunda tercih edilen bir konuma yaklaşık 8 kilometre boyunca 10 km/s hızla gitme imkânı sunan Limp Home Moduna (Koruma Modu) da sahiptir.

 

VIDA BULUT

VIDA bulut, verimliliği artırmak ve sorunsuz deneyimi güçlendirmek için sürücü, araç ve hizmet “backend”ini birbirine bağlayan bir arayüzdür. Artırılmış gerçeklik, prognostik, yerinde onarım için uzaktan tanı koyma, şarj istasyonu yuvası ayırtma, analitik ve makine öğrenimi aracılığıyla bir arayüz oluşturur ve sürücünün sahiplik deneyimini geliştirir.

 

ELEKTRİKLİ AKTARMA TEKNOLOJİSİ

VIDA V1, IP 68 uyumlu PMSM elektrik motoruna tek bir kasa içinde sahip, son derece entegre bir e-sürücü ünitesine sahiptir. VIDA V1, maksimum 6kW ile 80 km/s maksimum hıza ulaşır ve 0’dan 40 km/s hıza 3,2 saniyede çıkar.

 

MÜŞTERİ TEKLİFLERİ

Bu alana yeni bir yaklaşım getiren Hero MotoCorp, türünün ilk örneği müşteri teklifleri ve hizmetlerini duyurdu.

 

Bu, etkin ve sorunsuz bir finansman platformu olan “Green EMI”yi içermekte olup yalnızca elektronik ortamda yapılan kolay bir yolculuk sunmakla kalmıyor, aynı zamanda piyasadaki finansal tekliflerden %1,5-2 daha düşük olarak sınıfının en iyi faiz oranlarını da sunuyor.

 

Hero MotoCorp ayrıca, ilk kez elektrikli araç satın alanlar için sektörde bir ilk olarak 16 ila 18 aylık araç sahipliği süresinde satın alma değerinin %70’ine aracı geri satın alma güvencesi sunan Geri-Alım planı da sunuyor.

 

Bu alanda sektörün ilk örneği olan bir başka girişim olarak VIDA V1 ÜÇ GÜNE KADAR TEST SÜRÜŞÜ için müşterilere sunulacak. Müşteriler için adresten teslim alma ve adrese bırakma imkânına ek olarak, VIDA V1 ayrıca sektörde başka bir ilk olan –YERİNDE ONARIM- hizmeti sunarak müşterilerine her yerde hizmet vermeye hazır.

 

Dijital varlıklar Hero MotoCorp’un VIDA’ya yönelik teknoloji öncelikli yaklaşımını güçlendiriyor. Şirket ayrıca, müşterileri için farklı bir deneyim sunmak adına önemli konumlarda yenilikçi ve heyecan verici Deneyim Merkezleri ve popüler alışveriş merkezlerindeki pop-up’lar da dâhil olmak üzere bir dizi fiziksel varlık da yaratıyor.

 

 

Hero MotoCorp ayrıca, çeşitli şehirlerdeki bayilerine elektrikli araç kapsülleri de kuruyor.

 

İlgili Kişi:

Berk Utku

Promedia PR

Tel 212 465 7000

berku@promedia.com.tr

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.