SariyerSES.com

IŞIKLI TASARIMCILARA ÖDÜL YAĞDI

IŞIKLI TASARIMCILARA ÖDÜL YAĞDI
15 Ekim 2021 - 12:50

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun 1981’den bu yana düzenlediği ve Türkiye’de grafik tasarım için bir bellek niteliği taşıyan Grafik Tasarım Sergisi kapsamında her yıl verilen Grafik Tasarım Ödülleri töreninde, Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrenci, mezun ve öğretim görevlileri 9 ayrı ödülün sahibi oldu.

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen sergiye 222 grafik tasarımcı, 24 kategoride toplam 563 tasarımla başvurdu. Seçici kurulun yaptığı değerlendirmeler sonucunda, Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrenci ve öğretim görevlileri 9 ayrı ödülün sahibi oldu.

 

Grafik Tasarım Ödülleri’nde; Işık Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi Işıl Aktaş, Tolerance Break müzik grubunun “Wuxing” albümü için tasarladığı ve hareketli grafiklerini son sınıf öğrencisi Vedat Özgümüş’ün yaptığı hareketli albüm kapağı çalışmasıyla, “Albüm Kapağı Tasarımı En İyi Ödülü”nü alırken,

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü mezunu ve yüksek lisans öğrencisi Ömer Raşit Tunçay’ın, “Sarıyer için AR Pul Tasarımı Serisi”, “Öğrenci Mezuniyet Projeleri” kategorisinde “Başarı Ödülü”ne layık görüldü.

 

Işık Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü mezunu ve yüksek lisans öğrencisi Mahmut Kalyoncu, tasarımcı Özge Güven’le beraber “En İyi Hareketli Görüntü Tasarımı Ödülü”ne layık görülürken, aynı bölüm mezunu Tunahan Pehlivan ise, tasarımcı Amir Jamshidi ve Berk Çakmakçı’yla beraber “Hareketli Afiş Tasarımı Başarı Ödülü”nün sahibi oldu.

 

Işık Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi  Eren Su Kibele Yarman, “Kitap Tasarımı En İyi Ödülü”, “Kitap Tasarımı Başarı Ödülü”, “Kitap Kapağı Tasarımı Başarı Ödülü” ve “TÜYAP Kitap Kapağı Özel Ödülü” ile toplam 4 ödülün sahibi olurken, yine aynı bölümde Öğretim Görevlisi olan Christopher Çolak, Londralı prodüksiyon stüdyosu “fivemonthslater” için tasarladığı kurumsal kimlik ve font çalışması ile “Tipografi” kategorisinde “Başarı Ödülü”ne layık görüldü.

 

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu 40. Grafik Tasarım Sergisi 8 Kasım 2021’e dek Pazartesi hariç her gün 10.00-17.00 saatleri arasında MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde görülebilecek.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.