SariyerSES.com

IŞIKLI TASARIMCIYA ULUSLARARASI ÖDÜL

IŞIKLI TASARIMCIYA ULUSLARARASI ÖDÜL
13 Şubat 2021 - 12:17

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından her yıl düzenlenen WorldStar Student Yarışması’nın sonuçları belli oldu. Türk öğrencilerin tasarımlarının sonuçlara damga vurduğu yarışmada Işık Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü 4. sınıf öğrencisi Hülya Ekşi, Vakko Hediyelik Kravat Kutusu tasarımı ile mansiyon ödülünün sahibi oldu.   

 

WorldStar Student 2020’de dünyanın çeşitli ülkelerinden toplam 219 proje yarıştı. Dünya Ambalaj Örgütü’nün her yıl düzenlediği yarışmaya Türkiye’den de Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (ASD) düzenlediği 16. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nda dereceye giren 16 öğrenci projesi katıldı. Türk öğrenciler yarışmada büyük bir başarıya imza attı. Öğrencilerin tasarımları WorldStar Student 2020 yarışmasında altın ve bronz ödüllerin yanı sıra farklı kategorilerde verilen toplam 19 ödülün de sahibi oldu.

 

Vakko Hediyelik Kravat Kutusu tasarımı ile daha önce Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin düzenlediği 16. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nda ‘özel bir hediye projesi’ kategorisinde ödül alan Işık Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü 4. sınıf öğrencisi Hülya Ekşi’nin bu tasarımı, uluslararası WorldStar Student 2020’de de ödül aldı. Ekşi’nin tasarımı, yarışmaya katılan 219 proje arasından 11. seçilerek mansiyon ödülüne layık görüldü.

 

Ödülden duyduğu mutluluğu dile getiren Hülya Ekşi, “Hediyelik Kravat Kutusu ambalaj tasarımımla ASD’nin yarışmasında ve WorldStar Student yarışmasında üniversitem ve bölümüm adına kazandığım iki farklı mansiyon ödülü, bana gelecekteki mesleki hayatım için özgüven aşılamanın yanında tasarım konusunda hangi alanlarda daha ilgili olduğumu görme fırsatını da sağladı” diye konuştu.

 

bilecik escort bayan

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.