SariyerSES.com

KİREÇBURNU’NDA BUTİK KÜTÜPHANE AÇILDI

KİREÇBURNU’NDA BUTİK KÜTÜPHANE AÇILDI
07 Haziran 2022 - 15:10

Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Yeni Etiler Lions Kulübü tarafından Kireçburnu Mahalle Muhtarlığı’nın içerisinde kurulan butik kütüphanenin açılışı yapıldı. Açılışta konuşma yapan katılımcılar eğitimin önemine vurgu yaptı.

Okuma seferberliğini artırmak, öğrencilere ders çalışacak rahat alanlar oluşturmak amacıyla kurulan kütüphane Kireçburnu Mahalle Muhtarlığı içerisinde açıldı. Yeni Etiler Lions Kulübü tarafından Talha Denizci adına yaptırılan kütüphanenin açılışına; Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Lions üyeleri, muhtarlar ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Kireçburnu Mahalle Muhtarı Çağlar Coşkun; “Geleceğimizi temsil edecek çocuklarımız için yapılan kütüphaneye katkı sunan herkese teşekkür ederim. Örnek bir çalışma olmasını temenni ediyorum. Eğitim olmazsa hiçbir şey olmaz” dedi.

Medeni bir toplum eğitim ile olur

“Eğitim insanın doğduğu andan başlayıp ölene kadardevam eden bir süreçtir” diyen Etiler Lions Kulübü Başkanı Vildan Pazarköylü; Medeni bir toplum eğitim ile olur. Bunun içinde en önemli unsur kitaptır. Kendi birikimlerimizi Kireçburnu sakinleri ile paylaşmak istedik. Umarım faydalı olur” diye konuştu.  Uluslararası Lions 118 T Genel Yönetmeni Aliye Küntay Pamuk ise; “Kitap dünyamızı aydınlatır. İyiye ve doğruya yönelmek için gerekli. Çocuklarımızın teknolojinin dışına biraz çıkıp kitaplarla baş başa olmasını temenni ediyorum” dedi.

El birliği ile çalışıyoruz

Sarıyer’de kütüphane sayısının artacağını söyleyen Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun ise“118 T’nin değerli başkanlarının önerisiyle böyle bir adım atıldı. Öğrencilerin buraya gelip derslerini çalışmaları çok önemli. Yollar yapılır, ağaçlar dikilir ama eğitim aksadığı zaman her şey bozulur.  Bütün güzellikleri birlikte yaşamak için el birliği ile çalışıyoruz. Diğer mahallelerde bulunan semt evleri ve muhtarlıklarda da aynı hizmeti sürdüreceğiz diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.