SariyerSES.com

MÜBADELEDE YAŞAMINI YİTİRENLER SARIYER’DE ANILDI

MÜBADELEDE YAŞAMINI YİTİRENLER SARIYER’DE ANILDI
30 Ocak 2021 - 22:26

Doğup büyüdüğü topraklardan mübadele nedeniyle ayrılmak zorunda kalanlar; Sarıyer Belediyesi ve Sarıyer Lozan Mübadilleri Vakfı’nın,  Sarıyer Cumhuriyet Meydanı’nda ortaklaşa düzenlediği bir etkinlikte denize bırakılan karanfillerle anıldı.

Türkiye ile Yunanistan arasında 1923 yılında gerçekleşen zorunlu göç ile yaşadıkları topraklardan ayrılmak zorunda olan mübadil aileleri Sarıyer’de düzenlenen törende bir araya geldi. Asırlardır, evi, yurdu bildikleri topraklarına kavuşmanın umuduyla yaşayan Türk ve Yunan mübadilleri anan Sarıyer Belediyesi, göç yollarında yaşamını yitirenleri de unutmadı.

ONLİNE ANMA PROGRAMI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Sarıyer Lozan Mübadilleri Vakfı üyelerinin katılımıyla temsili olarak gerçekleştirilen anma, pandemi koşulları nedeni ile bu yıl online platformlara taşındı. Bu kapsamda Sarıyer Belediyesi’nin hazırladığı mübadilleri anma etkinlikleri ve Yunanistan gezilerinden derlenen video belediye sosyal medya hesaplarından ve sariyer.bel.tr adresinden izleyicilerle buluştu.

Quand vous habitez un village et que votre voisine un peu commère fait la queue à la pharmacie derrière vous, vous n’avez pas envie qu’elle soit au courant de vos déboires sexuels. Ce n’est pas d’un seul générique dont les pharmaciens disposent. cialispascherfr24.com Le produit est tellement demandé que plus d’une dizaine de laboratoires ont demandé à mettre du Sildenafil sur le marché.

takipci33.com

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.