SariyerSES.com

SAADET PARTİSİ’NDEN TUNCELİ BELEDİYESİNE ZİYARET

SAADET PARTİSİ’NDEN TUNCELİ BELEDİYESİNE ZİYARET
04 Nisan 2021 - 22:42

Saadet Partisi Parti Sözcüsü ve beraberindeki heyet Tunceli Belediyesine ziyaret gerçekleştirdi.

 

Saadet Partisi Parti Sözcüsü Birol Aydın, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Muammer Bilgiç, Saadet Partisi Elâzığ İl Başkanı Abdullah Akın, Adıyaman İl Başkanı Haşim Asnuk ve Tunceli İl Başkanı Ali Gerçek belediyeyi ziyaret ederek Başkan Maçoğlu ile bir araya geldi.

Saadet Partisi Sözcüsü Aydın, “Sizi tanıyor görüyoruz. Güzel hizmetler yaptığınızı biliyoruz. 83 milyon yurttaş otursak ve birbirimize sorsak ne istiyoruz diye.  Hepimizin aynı şeyleri söyleyeceği açık. Huzur, barış, demokrasi, eşitlik istiyoruz. Her görüşten, her fikirden insanımız bunu istiyor. Şiddet, baskı istemiyoruz, öteki olmayı, kimsenin ötekileştirilmesini istemiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Aydın, “Son 20 yıldır bu ülke iyiye gitmiyor. Ekonomi, adalet, hukukta gerileme ve sürekli birlikte yaşama bilincini baltalama anlayışı var. Ülkemizde insanlar düşüncelerini net ifade edemiyor. Bizim hepimizin yeni bir hikâyeye ihtiyacı var. Bu da birbirimizi anlamak ve birbirimize dokunmakla olur” diyerek özgürlüğün bu ülkenin temel meselesi olduğunu vurguladı.  

 

 Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Maçoğlu ise , “Bizler yıllardır bu coğrafyada bunu savunuyoruz. Adalet, hukuk, barış, kardeşlik için mücadele ediyoruz. Fakat bir şeyinde farkındayız. Burjuva hukukunun, burjuva demokrasisinin sınırları var. En iyi burjuva hukukunun uygulandığı ülkelerde dahi bu sınırlar belirlenmiştir. Biz sosyalistler ise hukuku, demokrasiyi, özgürlüğü tanımlarken birçok açıdan bu konuları farklı değerlendiririz. Tüm bu bahsettiklerimize bir çocuğun, bir sağlık emekçisinin, bir öğretmenin, bir işçinin gözüyle bakarız”

Başkan Maçoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Bu sistem bugün yaşamımızı, kültürümüzü değiştirip, dönüştürüp bireyci bir anlayışı geliştiriyor. Bizler bu anlayışın karşısında yerellerin, yerellerde yaşayan halkın kültürlerini, yaşamlarını, inançlarını koruması gerektiğini düşünüyoruz. Yerel yönetimler birçok açıdan olduğu gibi bu anlamda da önemli”

Ardından Seyit Rıza meydanında sosyal mesafeye dikkat edilerek bir araya gelindi.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.