SariyerSES.com

SARIYER BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ VE EKİBİNDEN RUMELİKAVAĞI ZİYARETİ

SARIYER BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ VE EKİBİNDEN RUMELİKAVAĞI ZİYARETİ
17 Eylül 2020 - 0:44

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç sabah erken saatte İBB nin yaptığı parkı ve deprem riski ile yıkılıp yeniden inşaatına başlanan Rüveyda Güney Kıldıran İ.Ö.Okulu şantiyesini ziyaret etti.  

 TSK tarafından İBB Yapı İnşaat Daire Başkalığına tahsis edilen ve yapımını sürdürdüğü parkı incelemek üzere, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç önderliğinde, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Nadir Günday, İBB Yapı ve Daire Başkanlığı yetkilileri, Meclis Üyeleri Nizamettin Günel, Özkan Sucu, Görkem Kurşun, Ali Görgülüler, Mustafa Balcı, Ayhan Gedik, Memet Yıldız, Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman, Park ve Bahçeler Müdürlüğünden Oğuz bey, Rumeli kavağı Muhtarı Sinan Demirci ve mahalle sakinlerinin katılımı ile incelemelerde bulunuldu.

İBB yetkilileri yapımın son aşamasına geldikleri ve kesin olmamakla birlikte tahminen parkı 1 Ekim 2020 tarihinde Sarıyer Belediyesine teslim edecekleri bilgisini verdiler. Yönetmeliğe göre arazi TSK ya ait. TSK ile İBB arasında yapılan protokol sonucu belirsiz süre ile tahsis edilen 3380 metrekarelik araziye İBB tarafından park yapılıp Sarıyer Belediyesinin kullanımına bırakılacak.

Park içerisinde çocuk oyun alanı, spor alanı, oturma grupları, yeşil alanlar, küçük çapta oditoryum, denize uzanan ahşap iskele olacak.

Park ziyareti sonrasında Başkan Şükrü Genç,  deprem riski taşıması nedeniyle MEB kararı ile yıkılan Rüveyda Güney Kıldıran İ.Ö.Okulu inşaatı ziyareti yapıldı. T.C. İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Biriminin Hasanoğlu Müh. İnş. Taah. San. Tic. A.Ş. firmasına 25.07.2019 tarihinde başlatılıp 420 gün iş süresi  ile yaptırılan okul önümüzdeki öğretim yılında bitmiş olacak.

Rumelikavağı Park Ziyareti
mersin escort bayan

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.