SariyerSES.com

SARIYER BELEDİYESİ AİLESİ KURBAN YEMEĞİNDE BULUŞTU: ÇALIŞMA BARIŞININ BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

SARIYER BELEDİYESİ AİLESİ KURBAN YEMEĞİNDE BULUŞTU: ÇALIŞMA BARIŞININ BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
07 Ağustos 2020 - 16:54

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kurban Bayramı sonrasında belediye çalışanlarıyla ile bir araya geldi. Personeli için aldığı kurbanlığı, aynı sofrada çalışanlarıyla paylaşan Genç, “Kimsenin çalışma barışını bozmasına izin veremeyeceğiz” dedi.

Sarıyer Belediyesi çalışanları, Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından Ferahevler’de bulunan Fen İşleri Şantiyesi’nde verilen kurban yemeğinde buluştu. Bayram geleneği haline gelen yemeğe katılanlara alan girişinde dezenfektan ve maske dağıtıldı. Alanın koronavirüs önlemlerine göre düzenlediği yemekte çalışanlar da sosyal mesafeli masalarda oturdu. Başkan Genç, tüm masaları gezerek çalışanları teker teker selamladı. Genç, yaptığı konuşmada, “ Ülke olarak zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde dayanışmanın en üst seviyeye taşımalıyız” dedi.

HER ŞEY BİZİM ELİMİZDE

Bütün çalışanların geçmiş bayramını kutlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “ Dünyanın en zor koşullardan geçtiği şu günlerde emekleriyle ayakta tutmaya çalışan arkadaşlarım bayramınız kutlu olsun. Burada rızkımızı paylaşıyoruz. Farklı bir dönemden geçiyoruz. Sizlere elimi uzatamıyorum, sarılamıyorum bu benim için çok zor. Sağlıklı ortama dönebilmenin şartlarını yaratmamız lazım. Bu dönemde de ağır bedeller ödüyoruz. Her şey bizim elimizde. Mesafe koyacaksınız, maske takacaksınız ve hijyen olacaksınız. Benzer şeyler yaşamda hep olacak. Her yeni döneme en az problem yaşayacak şekilde bakmamız lazım.

DÜZENİMİZİ BOZMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Hayatımda boyunca emekten yana mücadele verdim. Bir kişinin bile emeğinin sömürülmesine müsaade etmedim. En başından beri söylediğim gibi biz her şeyi beraber yapacağız, beraber karar vereceğiz.  Ülkemiz, hatta dünyamız çok zorlu bir dönemden geçiyor. Bu dönemde dayanışmayı en üst boyuta getireceğiz. Bu dönemde kimsenin çalışma barışını, insanlar arasındaki dostluğu bozmasına izin vermeyeceğiz.  Kurban dinimiz içinde çok önemli. Biz bugün lokmamızı paylaşıyoruz. Bu süreçte canla başla çalışan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. El ele vermek zorundayız. Türkiye’nin yarını için çaba içinde olmak zorundayız. Kimsenin düzenimizi bozmaya izin vermeyeceğiz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.