SariyerSES.com

SARIYER CHP İLÇE BAŞKANLIĞINDA YÖNETİM DEVİR-TESLİM TÖRENİ YAPILDI

SARIYER CHP İLÇE BAŞKANLIĞINDA YÖNETİM DEVİR-TESLİM TÖRENİ YAPILDI
12 Ocak 2023 - 10:18

Eski İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’ın önümüzdeki dönemki genel seçimler için Milletvekili Aday Adayı olmak için istifası sonrası CHP Genel Merkezi üzerinden CHP İstanbul İl Başkanlığının ataması sonucu yeni yönetim görevi devraldı.

Devir teslim törenine, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Coşkun ve Nadir Günday, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Adem Ali Kargidanoğlu, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür İbrahim Birgün, CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, Atatürk Düşünce Derneği Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, CHP Sarıyer’in kurucu isimlerinden Sami Canel, CHP Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, yeni ilçe yönetimi, Sarıyer siyasetinin önde gelen isimlerinden Cengiz Alp, CHP Sarıyer’in uzun yıllardır hukuk sorumlusu olan Emekli Genelkurmay Başsavcısı Hasan Saim Öztürk ve partililer katıldı.

Görev devrinde Sevim Yalınkılıç yaptığı konuşmada şunları söyledi.” Demokratik bir şekilde partimizi, örgütümüzü tüm Sarıyer’in partimize üye olan herkesi ben bu şekilde Chp ilkeleri doğrultusunda en iyi temsil etmek için elimden geleni yaptım. Tabi ki siyasi sürecin artıları eksileri zaman içerisinde değerlendirilip ortaya çıkacaktır. Ama ben gerçekten bu görev sürem boyunca şundan dolayı çok huzurluyum. Partimizi genel seçimlerde oyunu yükselttik. Genel seçimlerde üçüncü kez Sarıyer’i CHP Belediyesi Sn. Şükrü Genç ile birlikte tekrar üçüncü kez aldık. İki kere İBB’yi Ekrem İmamoğlu ile kazandık. Yani ivmelerimiz hep artarak gitti. Hep birlikte ama bunu beraber görev yaptığım çok kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarım, mahalle temsilcilerim, özellikle kadın kolu başkanım, gençlik kolu başkanım, il yöneticilerim ve bütün örgütümüzün tüm üyeleri ile birlikte hep birlikte yekvücut olarak hedefimize bu şekilde gittik. Şimdide hepinizin bildiği süreçler sonucun da ben de milletvekilliği aday adaylığı nedeniyle istifa ettim. Genel Başkanımızın Genel Merkezimizin takdiri ile sevgili Ahmet Güveloğlu hocam ve yönetimi şimdi bundan sonra ilçe başkanlığı görevini ve ne mutlu size ki iktidara giden bu süreci sizler yöneteceksiniz ki bundan dolayı da çok mutluyum.(alkışlar) Bu çok güzel bir kıvanç. Ben kendilerini bundan sonraki emekleri için kolay gelsin diyorum. Tüm yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve size başarılar diliyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi yani partimin neresinde görev alırsam alayım ben her zaman için her zaman tabi ki sizlerin, yönetimin ve kimin ihtiyacı var ise yardımım konusunda partimizin yararına olacak her konuda hepinizin yanında olduğumu da bilmenizi isterim. Çünkü artık bundan sonra hedefimiz tek…. Hedefimiz iktidar, bundan sonra ülkeye nefes aldırmak ve bu doğrultuda da hepimiz bundan sonra tekrar yekvücut olacak şekilde hep birlikte bunu başaracağız arkadaşlar. Göreceksiniz iktidarı Sarıyer’den alacağız demiştik bunu da başaracağız. Hepimiz ne gücümüz var ise bu uğurda çalışmaya devam edeceğiz. Ben tekrar hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Sayın hocam Ahmet Güveloğlu’na ve yönetimine de başarılar diliyorum. Çok teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun.

 

 

Yeni ilçe Başkanı Ahmet Güveloğlu konuşmasında şunları söyledi. “ Sayın Başkan Sayın arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz. İlçe başkanıma teşekkür ediyorum. Ben yıllardan beri buradayım ama öyle ya da böyle kendimi sizlere tanıtmam gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü ben İstanbul’da doğmadım. Bunu kısaca belirteyim ondan sonra bir şeyler söylemek istiyorum. Adana Kadirli’de doğdum. İlk-Orta- Lise eğitimimi Kadirli’de yaptım. Daha sonra Adana’da matematik okudum. Daha sonra oradan tayinim Sarıyer Ortaokuluna çıktı. Belirli bir süre çalıştım ama 12 Mart şeyi ile onu çok söylemek istemiyorum. Siyasi nedenlerden dolayı Ayazağa’ya gönderildim. Orada 16 yıl çalıştım. Çalışmam içerisin de bir müdür yardımcılığı görevim de oldu. O çalışma esnasın da bu müdür yardımcılığından vazgeç nereye gidiyorsan git gibi bir tehdit geldi. Ben dedim ki giderim. Büyükdere Mehmet İpgin İlköğretim okuluna matematik öğretmeni olarak gittim. 15-16 yıl orada çalıştım. Özgeçmişim bu…. Eşim var. Ayşegül Hanım. Burada. Bir oğlum ve iki torunum var. Konuşmamı çok da uzun tutmayacağım. Sayın İlçe Başkanım, Sayın Belediye Başkanım, İlçe yöneticilerim örgütümüzün emekçi sevgili yol arkadaşlarım ve değerli basın mensupları. CHP ülkemizin kurucu iradesidir. Partimizin her kademesinde görevimiz onurlu ve çok kıymetlidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün genel başkanlarımızı, parti yönetimlerimizi ve emeği geçen tüm örgütümüzü içtenlikle selamlıyorum. Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak 5 yıl başarı ile görev yapan Sayın Sevim Yalınkılıç başkanımıza yeni yolculuğun da kendisine başarılar diliyorum. Biz burada iz bırakmak istiyoruz. Tüm emekleri için kendisine teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılında ülkemiz adına çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Bize verilmiş olan görevin sorumluluğu içerisindeyiz. Her CHP’li gibi bizlerde elimizi taşın altına koymak istiyoruz. Partimizin verdiği bu görevi en iyi şekilde yapacağız. CHP’li her arkadaşım ülkemizin içerisinde bulunduğu bu olumsuz tablo karşısın da üzerine düşen sorumluluğun farkındadır. Tek tek üzerimize düşen sorumlulukları birleştirerek ve planlı bir yol haritası da çıkaracağız. Çalışma grupları oluşturarak yol arkadaşlarımızın hepsinin sürece dahil edecek, düzenli olarak bilgilendireceğiz. Bu onurlu ve zorlu nu görevin tüm örgütümüzle birlikte danışarak beraberlik içerisinde yapacağız. Sokakta, mahallede, cadde de nerede olursa olsun tek sesli olacağız. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk şöyle diyor. Benim için tek hedef vardır. Cumhuriyet….Bu yönetimi oluşmak için belirli yolda yürüyen arkadaşlarımın başarılı olması için gereğini yapacağız. Yolumuz doğru yoldur. Bugün için yüz yılımızın Cumhuriyetine sahip çıkarak doğru yolda namuslu ve gönülden çalışmaya devam edeceğiz. Sarıyer’de kurduğumuz halkın iktidarını tüm ülkemize yaymayı düşünüyoruz. Çok az kaldı geliyor gelmekte olan…. Çok teşekkür ederim.

  1. bölgeden sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür İbrahim Birgün konuşmasın da; “Evet değerli arkadaşlar devir-teslim törenleri genelde neşe içerisinde yapılır. Yeni bir sayfa açılacak olur. Yeni dönemler konuşulur ama ben 3 senedir Sevim başkanla görev yaptığım için biraz da duygusal geldim buraya 3 senede bizim birlikte çok yaşadığımız şeyler oldu Sevim Başkanla…. Çok çalıştık çok mücadele verdik. Bu üç senenin sonunda da 26 Aralık tarihi itibariyle ilçe başkanlığımızdan Sevim başkan istifa etti. Siyasi kariyerinde yeni bir sayfa açmak için milletvekili aday adayı başvurusun da bulundu. İlk başta ben şunu söyleyeyim. Ben kendisine başarılar diliyorum. Birlikte çok emek verdik. Emeğinize de sağlık diyorum başkanım. Bugün itibariyle Sarıyer’de artık Ahmet Bey görevine başlayacak. Yapacak çok işimiz var. Çok uzatmadan şunu söyleyeyim. Sarıyer örgütsel çıtayı her zaman zaten çok yukarıya koyan bir ilçe oldu. Bugün itibariyle daha da yukarıya taşımak için ortak başlıklarımız birlikte mücadele verdiğimiz bir süreç Sarıyer’de başlayacak. Ben tekrar Ahmet hocamıza başarılar diliyorum. Şimdiden vereceğiniz emekler için teşekkür ediyorum. Sağ olun saygılar sunuyorum.” Dedi.  

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.