SariyerSES.com

SARIYER KAYMAKAMLIĞININ ÇELENKİNİ UNUTAN BÜROKRAT TÖRENİ İPTAL ETMEK İSTEDİ

SARIYER KAYMAKAMLIĞININ ÇELENKİNİ UNUTAN BÜROKRAT TÖRENİ İPTAL ETMEK İSTEDİ
18 Mart 2021 - 19:41

Sarıyer deki Çanakkale Zaferinin 106. Yılı kutlamasında çelenk krizi yaşandı.

Törenin en dikkat çekici olayı Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan ın yaptığı konuşma oldu. Çelenk töreni sunumu sırasında tören alanına Sarıyer Kaymakamlığına ait çelengin gelmediği anlaşıldı. Programın sunucusu kendisine verilen tören akışı doğrultusun da törene devam ettiği sırada gazilerden tepki geldi.

Sarıyer Muharip Gaziler Derneği Üyesi ve Danışmanı Zafer Murat Çetintaş olaya derhal müdahale etti. Beşiktaş Kaymakamı Bakan a Türkiye Muharip Gaziler Derneğinin çelengi koyulmasını, aksi takdir de törenin hiçbir anlamı kalmayacağını belirtti. Bunun üzerine Kaymakam Bakan yapılan bu müdahaleyi haklı buldu.

Gazilerin, Türkiye Muharip Gaziler Derneğine ait çelenk Atatürk Anıtına törenle konuldu.

KAYMAKAM BAKAN DAN ÇELENK TEPKİSİ

Ardından söz alan Kaymakam Bakan şunları söyledi. “Ben de belli bir yoldan geldim. Türkiye Muharipler Derneği çelengi koyduktan sonra törene katılım sağlamamızın bir anlamı oldu. Buraya sadece İstiklal Marşımızı söylemek için gelmedik. 18 Mart ın bir anlamı ve önemi var. Kimseyi kırmak ve rencide etmek istemiyorum. Fakat bu durum bize ve Gazilerimize saygısızlık olurdu. Siyasi Partiler ve Kurumlar çelenklerini törenden sonra koyabilir” sözleriyle töreni sonlandı.

 

erzurum escort

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.