SariyerSES.com

SARIYER MERKEZ PARKI YENİLENİYOR

SARIYER MERKEZ PARKI YENİLENİYOR
29 Ekim 2020 - 19:02

Geçtiğimiz günlerde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Park ve Bahçeler Müdürü Gülcan Özdemir Balcı, Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman, İmar ve Şehircilik Müdürü Mahmut Alikaya, Merkez Mahalle Muhtarı Sinan Yüksel ve Proje mühendislerinden oluşan grup Muhtarlık binasının bulunduğu yerden Sarıyer Limanının bitim noktasına kadar olan alanı yenileme çalışması için incelemelerde bulunuldu.

Alan içerisindeki Çocuk Parkı, zemin kaplamaları, yayaların geçişini engelleyen kafe ve restoranların düzenlenmesi, 10 standlı Balık satış pazarı ve tören alanının düzenlenmesi projesi Sarıyer Belediyesince gerçekleşecek.  Özellikle Sarıyer linin yıllardır beklediği Balık Pazarı beklentisi de bu proje ile sonlandırılmış olacak. Alan içerisinde çeşitli zemin kaplaması olması nedeniyle yenilenecek kaplama ile vatandaşın tehlike atlatmasını da önlenecek.

Güzel havalarda Sarıyer linin en çok kullandığı park olan Tören ve merkez parkının yenilenmesiyle vatandaşlar artık Sarıyer e yakışır bir alanda vakitlerini geçirebilecekler.  

    

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.