SariyerSES.com

SARIYER SPOR STORE ÜÇ SEZONDUR KAPALI DURUYOR

SARIYER SPOR STORE ÜÇ SEZONDUR KAPALI DURUYOR
08 Ocak 2023 - 18:58

09 Şubat 2019 tarihinde Sarıyer Atatürk Meydanında açılan store üç sezon kapalı duruyor.

2019-2020 sezonu içerisinde Başkan Saffet Akkoyun döneminde açılan store bir sezon açık kaldıktan sonra kapandı. Araya Pandemi girmesi nedeniyle maçlar iki sezon oynanamadığından mecburen kapalı olan store 2022-2023 sezonu başlamasına rağmen halen kapalı vaziyette….

Sarıyer Spor Kulübünü yönetmek için gelen Başkan ve yöneticilerin yaklaşık on iki sezon önce açmaları gereken store’yi açmamaları bir handikap olarak hafızalarda kalacaktır. Görev alan yönetimler tesisleşmeyi, kalıcı gelir getirecek işletmeleri, müsabakalarını oynayacağı stadı, hem üst yapı hem alt yapı tesisleşmesini önceliklerine almayarak sadece A-Takım seviyesinde başarıyı hedeflemeleri sonucu kulüp kötü durumdadır.

On iki sezon boyunca A- Takım başarısını yakalamak için her sezon transfer sözleşmelerini bir yıllık yaparak kulübü zarara sokan ve kalıcı transferler yapmayan yönetimler başarısız olmuştur. Her sezon şampiyonluk parolası ile yola çıkan Sarıyer Spor Kulübü sezonları hüsrana uğrayarak bitirmiştir.

Oysaki kulübü, kurumsal bir yapıya dönüştürüp profesyonel bir anlayışla yöneterek uzun vadede başarıya ulaştırmak kaçınılmazdır. İşte o zaman bir store değil Sarıyer’in çeşitli mahallelerinde şubeler açarak sporseverlere ulaşma imkanı sağlanır.

Store ’nin açılmamasının nedenleri nedir? Geçmişten ürün sağlayıcı firmaya borç mu vardır? Bu konu ile ilgilenen bir yöneticimi bulunamıyordur? Store yönetim için gereksiz bir yatırım olarak mı görülüyordur? Gelen yönetimlerin öncelik sırasında bu gibi yatırımlar yok mudur? Bu sorular uzayıp gider….. Ama bir gerçek var ki Sarıyerli sporseverler store’ nin devamlı şekilde açılmasını istemektedir.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.