SariyerSES.com

SARIYER’DE DURAKTA KALDIRIMDAN ANİDEN YERE DÜŞEN YAŞLI KADINA İETT OTOBÜSÜ YANLIŞLIKLA ÇARPTI.

SARIYER’DE DURAKTA KALDIRIMDAN ANİDEN YERE DÜŞEN YAŞLI KADINA İETT OTOBÜSÜ YANLIŞLIKLA ÇARPTI.
18 Şubat 2022 - 15:16

Reşitpaşa ’da durakta kaldırımdan aniden yere düşen yaşlı kadına İETT otobüsü yanlışlıkla çarptı. Bacağı ezilen yaşlı kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi’nde saat 11.40 sıralarında kaza meydana geldi. Durakta otobüs bekleyen yaşlı kadın, gelen otobüse binmek için el kaldırdı. Otobüse binmeye çalışırken kaldırımı fark etmeyince dengesini kaybeden yaşlı kadın yere düştü. Durağa yanaşan İETT otobüsü, yere düşen yaşlı kadının yere düştüğünü görmeyince çarptı. Kazayı gören vatandaşlar ve şoför yaşlı kadına anında yardım etti. Bacağı ezilen yaşlı kadın olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

“ŞOFÖR TEYZENİN DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRDÜĞÜ AN HEMEN MÜDAHALE ETTİ ”

Olay yerinde bulunan Muammer Kara, ” Aynı yerde geçen sene de kaza olmuştu. Bir teyze aynı şekilde el salladı ayağı takılıp düştü ve otobüs şoförü onu gördüğü an hemen durdu. Vatandaşlar da olaya müdahale ederek teyzeyi 112 Acil Ambulansı ile hastaneye gönderdi. Bu tarz olay burada birçok kez oldu. İETT şoförü teyzenin düştüğünü görünce hemen frene basıp otobüsü durdurup anında müdahalede bulunarak bir insanlık örneği gösterdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.