SariyerSES.com

SARIYER’DE HİZMET DEVAM EDİYOR

SARIYER’DE HİZMET DEVAM EDİYOR
21 Temmuz 2023 - 17:53

Sarıyer Belediyesi ekipleri, erişilebilir ve temiz bir Sarıyer için alt yapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçenin dört bir yanında asfalt, merdiven, tretuvar yapımına devam ederken, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise büyük bir titizlikle ibadethanelerin yanı sıra yabani otların ve konteynerlerinin temizliğini yapıyor.

Zamanla eskiyen ve bozulan yolların yenilenmesi için sene başından bu yana İstinye, Cumhuriyet, Darüşşafaka, Maslak, Ferahevler ve Tarabya Mahalleleri’nde yürütülen asfalt çalışmalarını tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ihtiyaç duyulan diğer mahalleleri de programa aldı. Erişilebilir bir kent yaratma adına yürütülen hizmetler bununla da sınırlı kalmıyor. Ulaşımın zor olduğu yerlerde yapılan merdivenler, şehir estetiğine uygun tretuvar ve duvar çalışmaları ile ilçe yeni görünüme kavuşuyor.

HİJYEN ÖN PLANDA

Yaz sıcağında oluşan kötü kokuları engellemek, haşere ve mikropların üremesinin önüne geçmek için ilçe genelinde bulunan çöp konteynerleri ilaçlı suyla periyodik olarak temizleniyor.  Önce çöpler alınarak boşaltılan konteynerler, daha sonra özel araçla dezenfekte ediliyor. Yol kenarlarında kötü görüntüye ve vatandaşların yürümelerine engel olan yabani otlar temizleniyor. Ekipler, özellikle park halinde bulunan araçların ve evlerin camlarının zarar görmemesi için temizlik işlemini büyük bir dikkat ve titizlikle sürdürüyor.

Vatandaşların ibadetlerini sağlıklı ve temiz koşullarda gerçekleştirebilmeleri için özellikle yaz aylarında önem taşıyan hijyen kuralları göz önünde bulundurularak cami, cem evi ve kiliselerin her bir noktası temizlenirken, vatandaşların hijyenik bir ortamda ibadet etmeleri sağlanıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.