SariyerSES.com

SARIYER’E ŞÜKRÜ GENÇ LAZIM

SARIYER’E ŞÜKRÜ GENÇ LAZIM
08 Aralık 2023 - 11:05

2009 Yerel Seçim sonuçları sonucu Şükrü Genç’li CHP 54.909 oy, AKP 46.546 oy aldı ve 8.363 fark ile Sarıyer’i CHP’ye kazandırdı. 2014’de ise Şükrü Genç’li CHP 107.268 oy, AKP 82.328 oy aldı ve 24.940 oy farkı ile CHP Sarıyer’de seçimi kazandı. 2019 Yerel Seçimlerinde yine Şükrü Genç’li CHP 114.810 oy, AKP ise 85.035 oy aldı ve fark 29.775 oldu. Yani üç seçim döneminde Şükrü Genç oylarını arttırarak CHP’yi Sarıyer’de bugünlere getirdi.

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine gidilirken Sarıyer’den Başkan Aday Adayı olarak 13 siyasi kimlik yarışın içine girdi. Yukarıdaki tabloya bakıldığında, Genel Merkezce kimin Başkan adayı olmasını da tablo bir bakıma işaret ediyor. Başkan adayların içerisinde, CHP’den ayrılıp tekrar CHP’ye dönen ve aday adaylığı başvurusu yapanlar, geçmişte Sarıyer meclisinde görev yapan sonra başka belediyede başkan yardımcılığı görevindeyken ilçe halkı tarafından istenmeyen kişi ilan edilen.  Sarıyer meclis üyeliği, başkan vekilliği, halen meclis başkanlığı yapan Şükrü Genç tarafından iki kez görevden alınan, özel bir şirkette yönetici olan Şükrü Başkan kırmızıçizgimdir deyip ilçe başkanlığı seçimlerin de karşı adaya çalışan, aday adayları ile dolu olan bir seçim olacak.

Sarıyer’de 14 yıl Belediye Başkanlığı süresinde Şükrü Genç Sarıyer’in 40 yıllık belediyelik sürecinde yapılmayanları yaparak (Belediye Hizmet Binası, Yaşar Kemal Kültür Merkezi, Sarıyer Akademi, Sagem’ler, Kreşler, Bahçeköy Kız Konukevi, Büyükdere Kütüphanesi, Kilyos Sosyal Tesisleri, Eçadem, Sağlık Poliklinik Ayazağa Hizmet Binası, Sapdam, Saybap, Sadem, Sekom, Afad Sarıyer, Safiye Kaya Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Bahçeköy Veteriner Kliniği, Park ve Bahçeler, Sosyal Yaşam Rehabilitasyon ve Terapi Merkezi, Halı Sahalar, Sar-Fit Spor Merkezleri, Sarıyer Bld. Kadın Voleybol Takımı, Köylü Pazarı, Sarıyer TV, Sevgi ve Barış Teknesi vb.)  her kesimden takdir aldı. Özellikle Belediye Başkanlığı sürecinde her kesime özellikle gençlere, çocuklara, yaşlılara, engellilere, mağdurlara ve hangi parti seçmeni olursa olsun hiç ayırt etmeden, ötekileştirmeden tüm Sarıyerlilere elini uzattı.

Bu nedenle Sarıyer’e Şükrü Genç Lazım       

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.