SariyerSES.com

SMS YOLUYLA GERÇEKLEŞEN DOLANDIRICILIĞA DİKKAT!

SMS YOLUYLA GERÇEKLEŞEN DOLANDIRICILIĞA DİKKAT!
29 Eylül 2021 - 12:36

Av. Arb. Abdullah Serdar Önür, içerik üretici Joker Abdul’un Youtube kanalında gerçekleşen canlı yayında, “Hakkınızda haciz takibi başlatılacaktır!” başlıklı asılsız bir borca gönderilen SMS mesajı yoluyla gerçekleşen dolandırıcılığa dikkat çekti.

Avukat Önür, 2 saat süren yayında yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Son zamanlarda on binlerce kişiye, asılsız bir borca istinaden kişilerden para talep eden SMS mesajları gönderiliyor. Bu tür bir mesaj alan kişiler, borcun içeriğini iyice araştırılmadan ödeme yapmamalı. Söz konusu borcu ifade eden fatura, kargo faturası, sipariş kaydı vb. belgeler para talep eden kişi ya da kurumdan istenilmelidir. Tüketiciyi Koruma Kanunu’na aykırı firma hareketleri ya da ödeme talepleri oluşmuşsa ilgili mercilere yasal başvurular gerçekleştirilmelidir. En önemlisi de böylesi bir haksızlığa maruz kalan vatandaşlar, gerekli şikayetleri yapmanın yanı sıra yakınlarını, dostlarını, sevdiklerini bu konuda tedbir almaları yönünde uyarmalı ve bilgilendirmelidir.”

2 saat boyunca yayında kalan Avukat Önür ayrıca, iade dolandırıcılığı, kapıda ödeme dolandırıcılığı, asılsız borca istinaden para talep etme konularına değindi ve canlı yayına katılan mağdurların sorularını yanıtladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.