SariyerSES.com

TFF DEN KİŞİYE ÖZEL KURSA, ANTRENÖRLERDEN BÜYÜK TEPKİ!!!!!!!

TFF DEN KİŞİYE ÖZEL KURSA, ANTRENÖRLERDEN BÜYÜK TEPKİ!!!!!!!
25 Ağustos 2020 - 0:04

UEFA B lisansı olan antrenörler kurs açılacak umudu ile yıllardır beklerken, TFF kişiye özel birleştirilmiş A-B kursu açarak bazı isimlere imtiyaz sağladı. Açılan kurs yılardır A kursu açılacak diye bekleyen antrenörler, bu duruma gerek TFF yi muhatap alarak gerek se sosyal medya üzerinden eleştri bombardımanı ile topa tuttu. TFF her zaman ki gibi acemice davranıp küçük bir azınlığa imtiyaz sağlamak için Türkiye deki binlerce antrenörü karşısına aldı.

Antrenörler “bu günden sonra biz de zamanı geldiğinde sözümüzü söyleyeceğiz. TFF yöneticilerine hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

Sarıyer Ses Gazetesi olarak bu durumu takip ederek, okurlarımıza gelişen haberleri ileteceğiz..  

UEFA B-A BİRLEŞİK KURSU’NUN İLK ETABI TAMAMLANDI

UEFA Antrenörlük Sözleşmesi’nde yer alan ve UEFA’dan özel izin alınarak açılabilen UEFA B-A Birleşik Kursu’nun 4 Ağustos’ta başlayan ilk etabı sona erdi.

Katılımcı sayısı UEFA’nın onay verdiği maksimum sayı olan 20 olarak belirlenen kursta; Ömer Kaner, Mehmet Ekşi, Nur Mustafa Gülen, Cezmi Turhan, Dr. Erden Or, Prof. Dr. Niyazi Eniseler, Doç. Dr. Fatih Derbent, Gülhan Gündüz, Doç. Dr. Mehmet Özçağlayan, Dr. Ziya Koruç, Necla Güngör Kıragası ve Serkan Emre Sefa eğitim verdi. Ayrıca Almanya Futbol Federasyonu Bavyera Eyaleti Baş Eğitimcisi Engin Yanova da Almanya’daki antrenörlük eğitimi ve genç oyuncu gelişimi modelleri hakkında bilgi aktardı.

Kursta her gün gerçekleştirilen pratik eğitimlerin yanı sıra maç ve performans analizi, öğretim metotları, kulüp yönetimi, spor psikolojisi, iletişim ve liderlik konularında dersler verildi. Kursiyerler kurs süresince teorik ve pratik sınavlara tabi tutuldu.

Bu kursa, en az 7 sezon en üst ligde forma giyen ve daha önceden alınmış bir antrenörlük belgesi bulunmayan profesyonel futbolcular katılabiliyor. 3 etaptan oluşan UEFA B-A Birleşik Kurs, bir sezon içine yayılan takvimde tamamlanacak. UEFA A ve UEFA B kurslarının programlarının birleşiminden oluşan bir müfredatı olan kurs süresince toplamda 131 saat teorik, 123 saat pratik eğitim verilecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.