SariyerSES.com

TUNCELİ BELEDİYE BAŞKANI FATİH MEHMET MAÇOĞLU COVİD-19 SEBEBİYLE BAŞLAYAN TAM KAPANMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI.

TUNCELİ BELEDİYE BAŞKANI FATİH MEHMET MAÇOĞLU COVİD-19 SEBEBİYLE BAŞLAYAN TAM KAPANMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI.
07 Mayıs 2021 - 16:11

Açıklama şöyle:

“Değerli dostlar, Covid-19 süreciyle beraber sosyolojik, psikolojik, ekonomik açıdan zor süreçler geçiriyoruz. Son olarak yaklaşık yirmi gün sürecek bir kapanma sürecine girmiş bulunuyoruz. Bu kapanmayla beraber bulunduğumuz kentlerden daha güvenli olduğunu düşündüğümüz memleketlerimize dönme çabası içerisine girdik.
Kapanma süreciyle beraber ilimize de geri dönüşler söz konusu. Bu süreçte gerekli izinler alınmadan yolculuk yapılmamasının altını çizerek seyahat eden dostlarımızın ise daha büyük sağlık problemlerine neden olmamaları için belirtilen sürelerde evlerinde kalmaları, karantina kurallarına uymaları hem kendileri, hem halkımız hem de canını ortaya koyan sağlık emekçileri açısından büyük önem taşıyor.
Bunun yanında altyapı, donanım ve sağlık personelinin yetersiz olduğu kentlere yapılan gidişler tedavi ve sağlık açısından da büyük olumsuzluklara yol açabilir.
Son olarak bu süreçte hayatını kaybeden yurttaşlarımıza, ailelerine başsağlığı, tedavileri devam edenlere acil şifalar diliyorum. Pandemi süreci boyunca canını ortaya koyan sağlık emekçilerine ise kolaylıklar diliyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.